• İstanbul2 °C
  • Ankara0 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Recep Konuk başkan her tür övgüyü hak ediyor

16 Ekim 2017 Pazartesi 08:40

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Seydişehir heyeti olarak Konya Şeker’ e ait birkaç tesisi gezdik ve inceledik.

Seydişehir AK Parti İlçe Teşkilatı, Muhtarlar ve basın mensupları ile Önce Seydibey dondurulmuş patates tesislerini buradan patates tohumlarının korunduğu doğal depolama alanını, Aslım çiftliği ile Dünyanın en büyük et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünleri tesislerini gezdik.

Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ve ekibinin Konya Şeker’ i bu kadar kısa sürede Türkiye’ nin 32. büyük kuruluşu ve markası haline getirmesinin öyle hiç de tesadüf olmadığını açık ve net olarak ifade etmek istiyorum.

42 fabrikası, 11.700 çalışanı ile göz kamaştıran ve her geçen yıl büyüyen Konya Şeker’ i elbette çekemeyenler, kıskananlar ve düşmanlık edenler dün vardı, bugün var, yarın da olacak.

FUKARALIK BU MİLLETİN KADERİ DEĞİL

Başkan Recep Konuk’ un “Fukaralık bu milletin kaderi değil” diyerek başlattığı kalkınma hamlesi hızı artarak devam ediyor.

Başlatılan kalkınma hamlesi sessiz sedasız çok önemli bir gerçeği ortaya çıkarıverdi. Konya’ nın köyleri Anadolu Coğrafyasında en az göç veren kesim oldu.

Devlet büyük kentlere yoğun göçü önlemek hatta kentten köye dönüşü sağlamak için bir çok projeyi hayata geçiriyor, teşvikler veriyor, kırsal kesime önemli yatırımlar yapıyor, ancak Kentlerden köylere dönüşü sağlamak bir yana köyden kentlere göçü bile bir türlü engelleyemiyor.

Böylece Anadolu coğrafyasında Köyden kente en az göç veren yer Konya olduğu istatistiklere de yansıdı.

Konya Şeker Başkan Recep Konuk ve ekibinin gayretleri ve çalışmaları ile ayçiçeğini, mısırı, buğdayı, arpayı, kanolayı, üzümü elmayı aldı,

Hayvancılığı büyütecek yatırımları yaptı. Bu sayede yüzlerce, binlerce aile köyünden ya Konya’ya ya da başka illere ekmek derdiyle göç etmek zorunda kalmadı, kendisi sıla hasreti, köydeki komşuları, akrabaları, eş dost hasreti çekmedi.

Gelinen noktada Konya Şeker’ in başarısı asla göz ardı edilemez.

Ancak, herkes bilsin ki, Konya Şeker’ i bu seviye ye getiren Recep Başkan ve ekibidir.

DÜNYANIN EN BÜYÜK TESİSİ

Günde 4.200 hayvan kesme ve yine günde 2.000 ton süt işleme kapasitesine sahip Panagro tesislerinde, her tür et ve ürünleri ile süt ve süt ürünleri hijyenik ve kaliteden taviz verilmeden üretiliyor.

Dünyanın en büyük et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünleri üretiminde en büyük tesisi olan Panagro Türkiye’ nin % 15 ihtiyacını karşılıyor.

Panagro tesislerinde 1.000 kişinin çalıştığı ve toplamda 20.000 hayvan bulunduğu göz önüne alınırsa Dünya’ nın en büyük tesisi olmayı zaten hak ediyor.

FUKARA BEKÇİSİ OLMAYACAĞIZ

Başkan Recep Konuk’ un şu ifadelerine her zaman katılır ve dile getiririm.

“Biz yaptığımız yatırımlarla sadece bir ekonomi inşa etmedik, sosyal dokuyu da koruduk, aile birliğini de koruduk. Bu bir iddia meselesidir. Bu bir kararlılığın sonucudur. Başlarken dedik şimdi de daha kuvvetli söylüyoruz, bizim insanımız bereketli toprakların fukara bekçisi olmayacak, doğduğu yerde doyacak, doymakla da kalmayacak refaha, zenginliğe kavuşacak” der.

Bu sözlerin üzerine söylenecek bir söz yok.

Gelinen noktada Konya ve Bölge kamuoyu Recep Konuk’ un Tarım Bakanı olması yönünde görüşleri ve talepleri vardır.

AK partinin yenilenme sürecini gündemine aldığı bu günlerde Başkan Konuk’ un Tarım Bakanı olmasını gündemine alması gerektiği kanaatindeyim.

İşin özü, “Recep Konuk Başkan her makamı ve övgüyü hak ediyor”

Bu yazı toplam 998 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim