• İstanbul13 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RECEP KONUK;"İstikrar yatırım demektir, istikrar refahtır"
23 Haziran 2018 Cumartesi 10:42

RECEP KONUK;"İstikrar yatırım demektir, istikrar refahtır"

AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Seydişehir'de seçmene seslenerek, "''Biz diyoruz ki, güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye. Önümüzdeki dönem yıkacakların değil, yapacak olanların iş başında olması gereken bir dönem. Önümüzdeki dönem, siyasi çırakların altından kalkamayacağı kadar önemli bir dönem" şeklinde konuştu.

 

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda katılımcılara teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, 24 Haziran akşamı hep birlikte büyük bir bayram yaşanacağını kaydederek , salonda bulunanlara kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

24 Haziran seçimlerine ramak kaldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;Hükümetimizin 16 yıldır ülkede çağ açıp , çağ kapattığını hepimiz biliyoruz. Yerel yönetimlerde gayretlerimiz devam ediyor. Seydişehir'de şu anda 12 noktamızda çalışmamız var. Adeta Seydişehir'i yeniden imar ettik. Tarihi olaylardan ibret almamız gerekir. İbret almayacak olursak geçmişte yaşanan musibetler hepimizin başına da gelebilir. Bizler birbirimize geçmişte sımsıkı sarılmayacak olursak , Allah korusun 16 yılda ülkemiz büyük bir dönüşüm yaşadı , bu kazanımlar elden giderse bu ülkenin bir daha şahlanışı zor olur. Şu an gürültü çıkaranların konuşmalarına , anlatımlarına ve projelerine bakın yıkmaktan başka hiç bir şey yok. Amaçları , gayeleri Sayın Cumhurbaşkanımızı bulunduğu mevkiden indirmek. Bu memleket , bu millet ve İslam Coğrafyası için ,muhalefetin hiç bir programı, hiçbir söylemi yok. Tarihi biz inşallah tekerrür ettirmeyeceğiz. 24 Haziran akşamında bir bayram daha yaşayacağız hep birlikte " dedi.

 

Seçim çalışmaları çerçevesinde Seydişehir'de vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk; Ak Parti, 16 yılda Türkiye’yi 3 kat büyütmüş, söz dinleyen Türkiye yerine, sözü dinlenen Türkiye’yi inşa etmiştir. İnançlarıyla, eğitimleri arasında tercihe zorlanan evlatlarının üniversite kapılarından dönmesi ayıbına son vermiştir."dedi.

Ülkenin dört bir yanını bölünmüş yollarla, hızlı trenlerle, tünellerle, köprülerle donatmış, kalkınmanın nimetlerini Anadolu ile buluşturmak için tüm Anadolu’da yatırım atağı başlatmıştır diyen Konuk ;Kimsesizlerin kimsesi olmuş, evde bakım hizmetinden, yaşlı aylığına kadar sosyal devletin yapması gereken ne kadar hizmeti varsa hepsini hayata geçirmiştir. Önümüzdeki dönemde, vasıflı, çok yönlü bir lidere ihtiyacımız var. Önümüzdeki dönem yıkacakların değil, yapacak olanların iş başında olması gereken bir dönem. Önümüzdeki dönem, siyasi çırakların altından kalkamayacağı kadar önemli bir dönem. Recep Konuk, bölgeye yapılan yatırımları, önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları, yeni sistemin neler getireceğini, 24 Haziran’da Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a neden oy verilmesi gerektiğini şöyle anlattı: “Hansların, Abrahamların ülkesi bütün dünya nimetlerinden

yararlanıyor. Şu anda milli gelirleri 50 bin dolar civarında. Bizim Hasan dayımız, İbrahim ağabeyimiz ise 10 bin dolarla geçinmeye çalışıyor. Bizim niye 50 bin dolar gelirimiz olmasın. Bizim büyümemizi engelleyenler var. Bu gelişmemize tuzak kuranlar var. Şu anda hem ekonomik, hem askeri, hem de siyasi bakımdan çok güçlü bir ülkeyiz. Kendi silahımızı kendimiz yapıyoruz. Ne zaman böyle büyümeye kalksak, başımıza çorap örmek istiyorlar. Rahmetli Menderes dönemi de böyle bir dönemdi. Artık başımızı kaldırdık. Ayağımızda ki prangaları kırarak yeni sisteme geçeceğimiz dönemde bir de bakıyoruz döviz yükseliyor. Bizi eskiye, belirsizliğe mahkûm etmek isteyenlerle karşı karşıyayız. Bunlar Türk milletinin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanlardır. Şu anda ben Milletvekili Adayı değilim. Ama bu tuzağı, bu oyunu gördüm. Onun için buradayım. Şahsi bir kaygım yok. Milletimizin gücü yoksa benim de değerim yoktur” şeklinde konuştu.

Konuk, Ak Parti döneminde bölgeye yapılan yatırımlar hakkında da şu ifadelere yer verdi: Konya büyürse Türkiye büyür. Konya daha çok üretecek. Konya’nın tarımda, sanayide, madencilikte, turizmde hiçbir kaynağı atıl kalmayacak. Konyalı, ayrıca dünyanın her yerine sefer yapabilecek şekilde yapılandırılıyor. Hızlı tren, mavi tünel, hastane, okul, yol, köprü, baraj, hepsini tek tek saymamız burada güç ama şunu biliyoruz ki, Konya Ovamız, Seydişehir'imiz gelişti ve daha çok gelişecek. İşte bu gelişme devam etsin diye oylarımızı Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğiz. Güçlü bir şekilde destek olacağız” dedi.

Toplantıya Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve yönetim kurulu üyeleri, Mahalle Muhtarları , partililer ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim