• İstanbul24 °C
  • Ankara15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saadet Partisi Seydişehir Kadın Kolları
15 Aralık 2018 Cumartesi 10:18

Saadet Partisi Seydişehir Kadın Kolları

TUTUM YATIRIM VE TERLİ MALI HAFTASI İLE ilgiliPAZAR YERİNDE Basın açıklaması yaptı.

Saadet Partisi kadın kolları başkanı, Fatmana Binan, Seydişehir ilçe teşkilatı adına Tutum Yatırım ve yerli malı haftası ile ilgili Seydişehir sebze pazarında vatandaşlara bir basın açıklaması yaptı.

Binan basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Basın Açıklamasında şu görüşlere yer verildi; Ülkemizde yıllardır yerli malı haftası adıyla sadece okullarımızda kutlanmaktan öteye gidemeyen bugünün asıl adı “Tutum yatırım ve yerli malı haftasıdır” Bugün burada olmamızın sebebi yerli malının önemini vurgulamanın yanında aynı zamanda, tutum ve yatırımın da yerli olması gerektiğine dikkat çekmektir.

Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda Türkiye savaştan ağır yaralı çıkmış, fakir ve çağın gerisinde kalmış, sanayileşmemiş bir ülkeydi. Bu durumun kısa sürede düzenlenmesi için iktisat kongreleri yapıldı. Ülkenin dört bir yanından sanayiciler, büyük çiftçiler toplantıya katıldı.

Toplumsal üretimde yerli malı kullanılmasına karar verildi. İthalatın azaltılması mümkün olduğunca yerli üretim kullanılması, teşvik edildi.

Dönemin Başbakanı 1929 yılında Mecliste yaptığı konuşmada ”Ülke ekonomisinin gelişmesi için, , yerli malı üretimi ve tüketiminin, önemine dikkat çekti” İşte bu konuşmanın yapıldığı, 12 Aralık ve o günü takip eden bu hafta Tutum Yatırım ve yerli malı haftası olarak kabul edildi.

Bir insan tutumlu davranma alışkanlığını küçük yaşlarda kazanır. Tutumlu davranış alışkanlığı kazandıktan sonra bu hayat boyunca başar ile uygulanır.

Yatırım, birikim, tutumluluk, sadece insanların hayatını değil, devletleri de etkileyen bir unsurdur, insanların davranışları devletleri, devletlerin tutumu da, milletini etkilemektedir” dedi.

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim