• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SALI GÜNÜN SOHBETİ

17 Eylül 2018 Pazartesi 08:41
Milli maçların ardından Süper lig maçları kıran kırana devam ediyor. Spor Toto birinci lig ile diğer liglerde durum aynı. Puan almak aslanın ağzından lokma almaya benziyor. Gerçekten yurdumuzda maçlar büyük bir mücadele içinde geçiyor.
Kendi takımlarımızın maçlarını takip ederken komşu ilçeleremizin takımlarını da izlemek zorundayız. Onun için Süper amatör küme olsun birinci amatör küme olsun bu maçlar bize örnek oluyor. Amatör takımlarımızın maçlarını seyretmek esasında diğer maçları seyretmekten başka insana bir haz veriyor. Amatör demek daha işin başında yeni olan demek.
Bölgesel Amatör Lig’de yeni statü üzerine çalışma yapan Türkiye Futbol Federasyonu yeni durumu belirledi. TFF Amatör işlerden sorumlu Genel Sekreter yardımcısı yaptığı açıklama ile Spor Toto Bölgesel Amatör ligde 2018-2019 sezonunda statü şöyle olacak.
Bu sezon maçlar 2 gruptan oluşacak ve play of maçları üç kademeli olarak oynanacak. İki grup birincisinden kura sonucunda sekiz takım kendi aralarında maçlar yapacak. Üç takım ise bay geçecek. Böylece birinci kademe maçları sonunda dört takım üçüncü lige yükselecek elenen dört takım ile bay geçen üç takım olmak üzere yedi takım ikinci kademe maçlarına kalacak. İkinci kademe maçlarında ise birinci kademe maçlarında kaybeden dört takım ile bay geçen üç takım yedi takım arasında eşleşerek maçlar yapacak. Kazanan üç takım üçüncü liglere yükselecek. Play Of üçüncü kademe maçlarında iki kademe maçlarını kaybeden üç takım ile bay geçen bir takım karşı karşıya gelecek. Yeni statü ile iki grup şampiyondan dokuz takım üçüncü lige yükselecek iki takım ise Bölgesel amatör ligde devam edecek.
Anladıysam bir hoş olayım diye bir laf vardır. Yukarıda yazdıklarımızda bunun aynısı diyeceksiniz bizim bölgesel liglerle ne işimiz var. Bunları örnek olabilir diye yazdım. Belki bizlerde birgün gelir bu liglerde oynarız diye ümüt edelim. Zira bi legleri biz zamanında çok gördük. Seydişehir İlçesi takımlarını hem üçüncü Türkiye liglerinde seyretti hemde Türkiye ikinci liglerine kadar çıktak tıkır tıkır oynadık. Şimdilerde Bölgesel lig şöyle dursun Süper amatör kümede bile değiliz. Nerelerden nerelere gelidk. Bölgesel liglerde oynayan takımların hepsini ilçemizde ağırladık hemde nasıl oynanır işte böyle oynanır diyerek temennimiz eski günlerimize tekrar dönebilmek. Azmin elinden bir şey kurtulmaz. Yeterki canı gönülden bunu isteyelim ve yapalım.
Bu yazı toplam 1103 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim