- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
SALI GÜNÜN SOHBETİ
Başkanlık kupası voleybol ve Futbol maçları sona erdi. Artık bundan sonrakı çalışmalar önümüzdeki sezon için. Hem futbolda hemde Voleybol turnuvalarında güzel maçlar oynandı. Mühim olan kupayı kazanmak değil sportmence yarışmaktır. Geçen yılın şampiyonu bir bakarsın bu yıl dereceye bile girememiş olur. Türkiyemizdeki Süper Lig Kulüplerine bir bakın birde ikinci Lig takımlarına çoğu Süper ligden düşmüş ve tekrar süper lige çıkmak için yarış içinde olan ekipler. İzmirin, Ankaranın, Adana’nın ve diğer illerimizin zihinlerimizden çıkmayan takımları şimdi tekrar eski günlerine dönme çabasındalar.
Seydişehir’deki spor faaliyetleri de diğer Konya İlçelerinin gerisinde değil. En azından onlar kadar sesimiz çıkıyor, şöyle bir geriye dönelim ve Eti SAS’ın O muhteşem yıllarını bir hatırlayalım. Yanımıza yaklaşanlara aşk olsun. Ortalığı bir birine katıyor diğer bütün takımların korkulu rüyası oluyorduk. Şimdi ki BAL Liginin bütün ekiplerine ortalığı dar ediyorduk. O Alüminyum Stadyumu ne şöhretli takımları ağırladı adeta onlara ders verdik. Yetmiş yaşını aşmış kişiler bile yolda sokakta bu hafta maçımız kiminle diye soru sorarlardı. Diyeceksinizki geçmişe mazi yenmişe kuzu derler. Ama iş o kadar basit değil. Ne yani o güzelim günleri hiç anmayacak hiç yazmayacakmıyız. Geçmişini bilmeyen bir spor toplumu olurmu. Eti SAS dönemini boşverelim desek bizim dönemimizi hiç hatırlamayacakmıyız. Seydişehir’deki Gençlerbirliği Trosspor rekabetini hiç dile getirmeyecekmiyiz.
Benim yaşımdaki veya benden büyük ağabeylerimizle yolda sokakta karşılaştığımız zaman ayak üstü de olsa o günlerden bahseder anılarımızı tazeleriz. Günlük spor olaylarını yazılı basından ve televizyonlardan hepimiz izliyoruz. Bu geçmiş günleri bizler anlatmazsak şimdiki nesil nasıl bilecek. Sizin zamanınızda futbol mu varmış sizin oynadığınız top diyorsanız o sahada ter döken kardeşlerimizi ağabeylerimizi hatta babalarınızı üzmüş olursunuz. Her devrin bir hatırlanacak tarafı vardır. Samanpazarı ve Termiyelik sahaları unutulmayan maçlara ev sahipliği yapmıştır. Bu gerçeği kimse unutmasın.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim