• İstanbul12 °C
  • Ankara11 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SALI GÜNÜN SOHBETİ

17 Haziran 2017 Cumartesi 10:20

Şunun şurasında bayrama beş günümüz kaldı. Seydişehir’de hem lig maçları ve hemde turnuva maçları sona erdi. Yaz spor okulları başlamak üzere. Havalar da ısınınca gündüzleri spor yapmak zorlaşıyor herkesin sevdiği bir spor dalı olmasına rağmen bugünlerde yapılacak en güzel şey sabah veya ikindi yürüyüşleri.

             Maç izlerken en büyük eksikliğimiz doğru dürüst maç seyredememek. Maçların yorumunu yapacak yerde maalesef olan olayları konuşuyoruz. Ne centilmenlik nede sevgi saygı kaldı. Karşı takımı düşman gibi görüyoruz. Maçlar sanki birer savaş alanı. Atılan onca maddelerden sonra şimdide birde ses bombaları çıktı. Kim niye atıyor niçin önlenemiyor anlaşılmaz. Eskiden misafir takımda olsa sahaya çıkarken seyirciler alkışlarlardı iki kulüp taraftarı yan yana maç izlerdi.

             Seydişehir’de Arefe ve bayram günlerdin de yapılan maçların tadı bir başkaydı. Seydişehirin bir takımı Bozkıra maç yapmaya giderken diğer takımımızda Bozkırın diğer takımını Termiyelik veya Saman Pazarı sahalarında karşılardı. Birde bugünlere bakıyoruz iyice kahroluyoruz. İnanın gerçek spor severler bu durumlardan memnun değiller.  Memnun olanlar bir iki kendini bilmez spor terbiyesi hatta ana baba terbiyesi almamış kişiler. Spor bu gibilerin elinde yükselmez iyice dibe oturur.

                Televizyonlarda iştahımızı kabartarak maç izlemeye başlıyoruz daha bir dakika geçmeden yanıcı maddeler, meşaleler sahayı kara bulutlara kaplamış bir yere götürüyor. Böyle maçları kazansan ne yazar kaybetsen ne yazar. Olan o maçı izlemeye gelen tertemiz sporseverlere oluyor. Okullarımızın beden eğitimi derslerinde ilk işlenecek konu spor terbiyesi karşı takıma hürmet etmekten geçmelidir. Bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda öğretmeliyiz. Böyle terbiye altında yetişen bir çocuktan gerçek bir sporsever doğar. Hepimiz kavgasız gürültüsüz maç seyretmek istiyoruz

Bu yazı toplam 969 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim