- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
SALI GÜNÜN SOHBETİ
Şunun şurasında bayrama beş günümüz kaldı. Seydişehir’de hem lig maçları ve hemde turnuva maçları sona erdi. Yaz spor okulları başlamak üzere. Havalar da ısınınca gündüzleri spor yapmak zorlaşıyor herkesin sevdiği bir spor dalı olmasına rağmen bugünlerde yapılacak en güzel şey sabah veya ikindi yürüyüşleri.
Maç izlerken en büyük eksikliğimiz doğru dürüst maç seyredememek. Maçların yorumunu yapacak yerde maalesef olan olayları konuşuyoruz. Ne centilmenlik nede sevgi saygı kaldı. Karşı takımı düşman gibi görüyoruz. Maçlar sanki birer savaş alanı. Atılan onca maddelerden sonra şimdide birde ses bombaları çıktı. Kim niye atıyor niçin önlenemiyor anlaşılmaz. Eskiden misafir takımda olsa sahaya çıkarken seyirciler alkışlarlardı iki kulüp taraftarı yan yana maç izlerdi.
Seydişehir’de Arefe ve bayram günlerdin de yapılan maçların tadı bir başkaydı. Seydişehirin bir takımı Bozkıra maç yapmaya giderken diğer takımımızda Bozkırın diğer takımını Termiyelik veya Saman Pazarı sahalarında karşılardı. Birde bugünlere bakıyoruz iyice kahroluyoruz. İnanın gerçek spor severler bu durumlardan memnun değiller. Memnun olanlar bir iki kendini bilmez spor terbiyesi hatta ana baba terbiyesi almamış kişiler. Spor bu gibilerin elinde yükselmez iyice dibe oturur.
Televizyonlarda iştahımızı kabartarak maç izlemeye başlıyoruz daha bir dakika geçmeden yanıcı maddeler, meşaleler sahayı kara bulutlara kaplamış bir yere götürüyor. Böyle maçları kazansan ne yazar kaybetsen ne yazar. Olan o maçı izlemeye gelen tertemiz sporseverlere oluyor. Okullarımızın beden eğitimi derslerinde ilk işlenecek konu spor terbiyesi karşı takıma hürmet etmekten geçmelidir. Bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda öğretmeliyiz. Böyle terbiye altında yetişen bir çocuktan gerçek bir sporsever doğar. Hepimiz kavgasız gürültüsüz maç seyretmek istiyoruz
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim