- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
27 Temmuz 2024 Cumartesi
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
SALIDAN SALIYA
26 Mart 2018 Pazartesi 08:49
Konyanın en üst yerel liglerinden olar Süper Amatör Ligde sezonun şampiyonu ve Playofa kalanlar normal liglerin bitimine bir hafta kala belli oldu. Kendi evinde Seydişehir Belediyespor’u yanan Karapınar Belediyespor şampiyonluğu garantiledi. Yine kendi evinde Emirgazi Belediyespor’u geçen Saiteli Kadınhanı Belediyespor takımları Playof maçlarını oynamaya hak kazandı. Kümede kalma mücadelesi ise son haftaya kaldı. On takımdan oluşan Süper Amatör küme birinci liginde kümede kalma savaşı iyice kızıştı. Son beş sırada olan takımlar matamatiksel olarak ligde kalmayı garantileyemedi. Son haftanın sonuçları kümede kalmayı başarabilen takımların müsabakası olacak. Altınekinspor, Yeni Emirgazispor, Beyşehir ve Seydişehir Belediyespor, Ilgın Belediyespor, Selçukluspor’dan oluşan takımlar bakalım hangileri küme düşecek.
Türkiye Birinci lig Erkekler Voleybolmaçları nihayete erdi. Ve sezon noktalandı. Düzcespor, Altekma, Konya Büyükşehir Belediyespor, Bigadiç Belediyespor voleybol takımları Playof Gruplarına kaldı. Senelerin Beşiktaşı ve Gümüşhane Torulspor takımları bir alt kümeye düştü. Seydişehir Belediyespor voleybol takımı antrenörü Kudret Ekinci ligi sekizinci sırada tamamladıklarını söyleyerek önümüzdeki sezon daha iyi bir takım oluşturarark Playof’a kalabileceklerini belirtti. Ekinci Türkiye Volaybol Federasyonu birinci lig erkek takımları müsabakaları nihayetlendi. Biz takım olarak 33 Puanla sekizinci sırada yer aldık. Grubumuzda, Düzcespor, İzmir Altekma, Konya Büyükşehir Belediyespor, Bigadiç Belediyespor takımları playof gurubuna yükseldiler. Bu grupta sekiz takım birbirleriyle karşılaştıktan sonra içlerinden iki takım Efeler Ligine terfi edecek. Grubumuzdaki Beşiktaş ve Torol Belediyespor takımları bir alt kümeye düştü. Önümüzdeki sezon iyi bir takım oluşturup iyi sonuçlar alacağız açıklamasında bulundu.
13 Mart tarihinde Antalya’da düzenlenen Ercan Özhan Büyükler ve Gençler Muay Thai Türkiye şampiyonasında kilosunda Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarı elde eden Seydişehir Belediyespor Muay Thai takımı sporcusu Mustafa Tunahan Çakıl’a 10 ve 19 Mayısta Meksikada yapılacak Dünya şampiyonası yoluna iki büyük şampiyondan destek geldi. Sporcumuz bu maçı kazansa Dünya şampiyonasında kaybederse Avrupa şampiyonasında Milli takımımızı temsil edecek.
Bölgesel Amatör lig (BAL) liginde maçların sonlarına gelindi. Serik Belediyespor şuanda ligi önde götürüyor. Isparta Davrazspor, Mut Beledieyespor, Manavgat Belediyespor, Sarayönü Belediyespor, Karaman Belediyespor, Kepez Belediyespor, Silifke Belediyespor, Anamur Belediyespor, Bucak Belediyespor, Ereğlispor, Akşehir, Manavgat, Gülhisar bu takımları niye yazıyorum çünkü adı geçen takımlara bizler Eti SAS’ın erip gürlediği dönemlerde onlara üçer beşer goller atıyorduk. Hey gidi günler diye işte bunlara denir. Geçmişini unutan geleceğe yatırım yapamaz.
Not : Bizim dönemin futbolcularından arkadaşlarım Kaleci Kemal Yazıcı, Sağ açığımız İsmet Onar ve Santroforumuz Tuncay Orhan’ı kaybettik. onlara Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı dilerim.
Bu yazı toplam 918 defa okunmuştur.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim