![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN ESNAF DENETİMİ](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/2879.jpg)
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN ESNAF DENETİMİ
Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini arttırdı.
Zabıta ekipleri, ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler ve denetim yapıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri uyarılıyor, yapılan kontrollerde uyarı dikkate alınmamışsa cezai işlem uygulanıyor.
Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan mağdur olmaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Başkanı Tutal “Bu denetimlerle vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını sağlıyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor. Ruhsatsız merdiven altı yerlere ise gerekli uyarılar ve yasal işlemler yapılıyor” dedi.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim