• İstanbul21 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir Belediyesinde Dijital Arşiv Dönemi
08 Nisan 2017 Cumartesi 10:56

Seydişehir Belediyesinde Dijital Arşiv Dönemi

Seydişehir İmar ve Şehircilik Müdürlüğü önemli bir hizmet başlattı.

 

Seydişehir Belediyesi Dijital Arşivleme ile 1970 yılından bu güne kadar olan her imar dosyasını , evraklarını kayıplara ve yangın gibi felaketlere karşı koruyor.

 

Bünyesindeki evrakları dijital ortama taşıyan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, daha güvenli bir arşivleme sistemine geçti. Dijital arşivleme sisteminde amaç Seydişehirli vatandaşlara daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermek.

 

Seydişehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, başlattığı bu sistem ile 25 Bin belgeyi dijital ortama aktardı.

 

Pratik ve zaman kaybını önleyecek olan arşivleme sistemine başladıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Yaklaşık 25 bin evrak , 5 bin imar dosyası dijital ortama aktarıldı.Bu sistem sayesinde kurum içindeki bütün dokümanlara, ihtiyaç duyulan belgelere kolayca ulaşılabilecek. Sistem hem Belediyemiz açısından ve vatandaş açısından önemli. Modern belediyecilik hizmetlerinde önemli bir atılım olan bu sistemle birlikte evrakta tahrifat, değişme, kaybolma gibi durumlar ortadan kalkacak. İstenilen evraka zahmetsiz, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşılabilecek" dedi.

 

Dijital arşiv sisteminin, mimari projeler, ruhsat, tapu, yapı kullanma izinleri, imar dosyalarına kadar birçok belgeye anında ulaşma imkanı sağlayacağını vurgulayan Başkan Tutal''vatandaş bir ruhsat örneği ve fotokopisini almaya geldiği zaman bu sistemle vatandaşımıza anında istediği belgeyi vereceğiz.Seydişehir Belediyesi olarak vatandaşımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. ''şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim