• İstanbul20 °C
  • Ankara26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR BEŞİR DERNEĞİ TEMSİLCİLİĞİ
31 Aralık 2016 Cumartesi 14:02

SEYDİŞEHİR BEŞİR DERNEĞİ TEMSİLCİLİĞİ

BEŞİR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ SEYDİŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ OLARAK, SURİYEDE YAŞANAN SAVAŞ NETİCESİNDE GELİŞEN GÖÇ VE MAĞDURİYETLER SONUCU İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ KIŞ MEVSİMİ DOLAYISI İLE DE ÇOCUK, GENÇ VE YAŞLI OLMAK ÜZERE HALEPLİLERİN İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI ANLAMINDA BİZE ENSAR OLMA SORUMLULUĞUNU YÜKLEMEKTEDİR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ, DEVLETİMİZİN BÜYÜK GAYRETLERİ NETİCESİNDE SAĞLANAN ATEŞKES SAYESİNDE HALEPTEN TAHLİYELERİ GERÇEKLEŞTİRİLEREK SINIRLARIMIZDA VE YİNE ÜLKEMİZİN GAYRETLERİ İLE OLUŞTURULAN GÜVENLİ BÖLGEDE İSKAN EDİLMEYE ÇALIŞILAN, İAŞE VE İBADELERİNİN KARŞILANMASI İÇİN ADETA TÜRKİYE GENELİNDE BİR SEFERBERLİK HALİNDE YARDIM ÇALIŞMASI YÜRÜTEN BEŞİR DERNEĞİ O BÖLGEDE HALEN GÜNLÜK YÜZBİN ADET EKMEK ÜRETEN MOBİL FIRINI, GÜNLÜK ONBİN KİŞİYE SABAH VE AKŞAM OLMAK ÜZERE SICAK YEMEK ÜRETEN AŞEVİ İLE HİZMET ETMEKTEDİR. GÖÇ HAREKETİNİN YOĞUNLAŞMASI NEDENİYLE BU HİZMETLERİN ARTIRILMASINA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. YENİ ÇADIR KENTLERİN KURULMASI YENİ EKMEK FIRINLARININ AÇILMASI, AŞEVLERİNİN ARTIRILMASI, GİYİM KUŞAM VE GENEL İHTİYAÇ MALZEMELERİNİN KARŞILANMASI GEREKMEKTEDİR. HALEPLİLERİN DEDELERİ OSMANLI TEBASI İKEN ÇANAKKALE’DE EN FAZLA ŞEHİT VERENLERDEN OLDULAR. GÜN BİZİM ONLARIN TORUNLARINA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR.

BU NEDENLE SEYDİŞEHİR BEŞİR DERNEĞİ TEMSİLCİLİĞİ OLARAK HALEPLİLER İÇİN BİR YARDIM KAMPANYASI BAŞLATMIŞ BULUNMAKTADIR.

AYNİ OLARAK YAPILACAK YARDIMLAR:

GIDA PAKETLERİ, BAKLİYAT, UN, GÜNLÜK İHTİYAÇ MALZEMELERİ, ÇOCUK MAMASI, ÇOCUK BEZİ, KIŞLIK KIYAFET, BOT, MONT, BATTANİYE, YATAK VE EV GEREÇLERİ, KAP. KACAK OLABİLİR.

NAKDİ OLARAK YAPILACAK YARDIMLAR:

BEŞİR DERNEĞİ BANKA HESABI ZİRAAT BANKASI IBAN TR 0600 0100 1728 5746 1050 5077 NOLU HESABA YATIRILABİLİR.

AYNİ YARDIMLARIN TOPLAMA MERKEZİ ADRESİ: HACISEYİTALİ MAHALLESİ SEYYİTHARUN BULVARI ÜNAL PALAS OTELİ ALTI NO:26 SEYDİŞEHİR’DİR.

HALEPE UZAT ELİNİ YARDIM KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE SEYDİŞEHİR’DEN EN AZ BİR TIR KALDIRMAYA NİYET ETTİK. BU NEDENLE BU KAMPANYA YA TÜM HALKIMIZI KATKI SAĞLAMAYA DAVET EDİYORUZ.

KARDEŞİNE SADAKANIN DA EN GÜZELİ EFTALDİR ANLAYIŞI İLE, KULLANILMIŞ ÜRÜN (İKİNCİ EL) MALZEME KABUL EDİLMEYECEKTİR.

İRTİBAT: 05358532578

Bu haber toplam 1163 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim