• İstanbul2 °C
  • Ankara0 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Seydişehir’ de mükemmel şöle

13 Ağustos 2018 Pazartesi 08:51

Öncelikli olarak şunu belirtmek isterim. İnsanın iyi bir yola, temiz bir çevreye, altyapısı düzgün, parkları ve spor alanları olan, kısaca sosyal ve kültürel dokuya sahip yerleşim birimlerine ihtiyacı olduğu gibi, festivallere, turnuvalara, konserlere, panayırlara da aynı derecede ihtiyacı olduğu bir gerçektir.

Yöneticiler bütün bu hizmetleri göz önüne alarak halkın istek ve taleplerini yerine getirmeli. Nasıl yeni yapılan bir yola, parka, spor alanlarına ulaşıma yapılan yatırımlara, gereksiz, israf ve lüzumsuz demeye hakkımız yok ise,

Festival, konser, panayır ve turnuva organizasyonlarına da gereksiz, israf ve lüzumsuz demeye hakkımız yok.

İnsan olarak yerleşim birimlerinde hepsine birden ihtiyacımız var.

Bir yönetici, politik davranarak şov yaparak, “Efendim ben falan festivale harcanacak para ile şu hizmeti yapacağım” diyemez.

Yönetici hem hizmetlerini yapmalı, hem de sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de yer vererek toplumun ihtiyaçlarını gidermeli.

Sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere harcanan parayı, ben israf olarak görüyorum diyen yönetici şovmenin ta kendisidir.

Gerçek yönetici tüm hizmetleri bir arada yapmayı başarabilendir.

SEYDİŞEHİR’ de MÜKEMMEL ŞÖLEN

Geçen yıl birincisi düzenlenmesine rağmen gerek katılım ve gerekse organizasyon açısından her kesimden büyük beğeni alan Kalkınma Şöleninin ikincisi yine güzel bir organizasyon ve büyük bir katılım ile başladı.

A tipi Tabiat parkı olarak ilan edilmesi ile bir anda tüm dikkatleri üzerinde toplayan Bölgenin cazibe merkezi Kuğulu parkta gerçekleştirilen Kalkınma şöleni için Belediye yine gece gündüz demeden çalışmış ortaya toplumun tüm kesimini memnun eden görüntü ortaya çıkartmış.

80 bin metrekarelik alan çok verimli kullanılmış. Satıcıların tek tarafta toplanması vatandaşların rahat bir ortamda alışveriş yapmalarına imkan tanımış, ayrıca daha geniş konser izleme ve gezme alanı ortaya çıkarılmış.

Doğrusu katılımın bu kadar yoğun olacağını düşünmemiştim. Geçen yıla oranla çok yüksek bir katılım gözlemledim.

Bunun yanında yeni düzenlenen araç park alanını beğendim, araçların Fidanlık içinden geçip Marangozlar kavşağına yönlendirilmesi trafiği oldukça rahatlatmış.

 

Şölen 10 Ağustos günü görkemli bir açılışa sahne oldu. AK parti İl Başkanı Hasan Angı, Milletvekili Orhan Erdem’ in yanı sıra il yöneticilerini görmekten memnun oldum.

Ne yazık ki geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Konya valisini açılışta göremedim. Oysa Valinin katılımı oldukça önemliydi, zira 40 bine yakın insan şölen alanına akın etmişti.

Şölene yapılan masrafı ön plana çıkarıp gereksiz bulanlara katılmıyorum. Başkan Mehmet Tutal ile yaptığım görüşmede hem geçen yıl hem de bu yıl Belediye’nin kasasından bir lira çıkmadan etkinlikler düzenlenmiş.

Gerçek başarı bu, hem hizmet edeceksin, hem de sosyal ve kültürel faaliyetlere yer vereceksin.

Bu konuda Başkan Tutal ve ekibini başarılı buluyorum.

Diğer yandan şölen alanında görev alan Emniyet, Jandarma ve Zabıta birimlerine, yönetici ve çalışanlara güler yüzlü ve koordineli hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Seydişehir’ e yakışan bir şölen oldu.

Bu yazı toplam 556 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim