• İstanbul28 °C
  • Ankara28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir Değirmenci mahallesinden bir ilk
07 Eylül 2017 Perşembe 15:52

Seydişehir Değirmenci mahallesinden bir ilk

Emine Kutlu Konya Karatay Üniversitesini tam burslu kazandı
Seydişehir de halk arasında Abdallar mahallesi olarak bilinen, ilçenin Kenar mahallesi Değirmenci Mahallesi'nde yokluklar içinde yaşayan Emini Kutlu Karatay üniversitesi Diyaliz bölümünü burslu kazanarak bir ilke ve büyük başarıya imza attı.
işsiz bir babanın ev kadını bir annenin üç çocuğundan biri olan Emine ilk ve ortaöğrenimini  Seydişehir Atatürk okulunda, liseyi Seydişehir Anadolu lisesinde okudu.
Abdallar ve bir diğer adı aşağı mahallesinden
2.000 nüfus  içinden ilk defa bir öğrenci üniversiteyi hemde burslu kazandı.
Emine Kutlu, bu başarısını herşeyden önce babam Huseyin, annem Ayşe Kutlu ya borçluyum, daha sonra  ilkokul öğretmenim Musa Cam, okul müdürüm  Yusuf Cırık  Hüseyin İriilter öğretmenim, Adıgüzel Teke öğretmenim, nazik  Bağcı öğretmenim, Abit Yüksel öğretmen etkili oldu.
Lisede eğitim görürken öğretmenim Ali Ziya Tekin,  Okul Müdürüm Tahsin Küçük, müdür yardımcısı İsmail Tatli başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin büyük gayretleri oldu.
Ailemin maddi durumu iyi olmadığı için üniversite sınavı hazırlık çalışmalarımı tamamen Seydişehir kütüphanesinde yaptım.
Bu sebeple Seydişehir kütüphanesi çalışanlarına Şükran borçluyum diyen Kutlu,
Üniversiteyi başarı ile bitirdikten sonra diyaliz hekimliğine geçmeyi düşünüyorum.
Yetiştiğim mahalle ve çevre yönü ile baktığım zaman Aşağı mahalleden ilk defa üniversite tahsili yapacak olmam gelecekte bu mahalleden yetişecek olan kardeşlerim için de iyi bir örnek teşkil edeceği beni ayrıca mutlu ediyor.
Bu haber toplam 1829 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim