• İstanbul19 °C
  • Ankara26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI OLARAK,
28 Mayıs 2019 Salı 14:00

SEYDİŞEHİR ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI OLARAK,

‘’ ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ’ DİYORUZ…

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin bitmesinin ardından, ülkemizin, Reel sektörün ve özellikle Küçük Esnaf ve Sanatkârın içinde bulunduğu ve her gün kangren haline dönüşen ekonomik sıkıntıların çözümü ile alakalı kendi ölçüsünce bir kampanya başlattı.

Kampanya ile ilgili, Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulunca yerel ve ulusal basına açıklama yapıldı. Yönetim Kurulu adına açıklamayı yapan Oda başkanı İbrahim Aypar;

‘’Yılar yılı savaş durumları dâhil, her türlü kriz, afet ve toplumsal sıkıntılarda ülkesinin yanında sadakatten ayrılmayan Esnaf ve Sanatkârımız, maddi manevi imkânlarını gözünü kırpmadan, komşusu akrabası, askeri, polisi, çalışanı, fakir fukarasına kol kanat germiş, iyi günde kötü günde, vefanın çok güzel örneklerini sergilemeye devam etmektedir.

İçinde bulunulan süreçte, ekonominin olmazsa olmazı, Üretimin neredeyse bitme noktasına geldiği, buna paralel işsizliğin artış gösterdiği, Tarımın tam anlamıyla geliştirilemediği, sanayide yeni yatırımlara yönel inemediği, bilinmektedir.

Bütün bunun üzerine ülke ekonomisine katma değeri olmayan, üretimi asla düşünmeyen ve yabancı ortaklı AVM diye adlandırılan işletmelerin tabiri caizse her sokakta şubeleşmesi, ayrıca ticarette muhatabı olmayan sanal âlemdeki alışveriş özentisi, Küçük Esnaf ve Sanatkâr diye adlandırdığımız gerçek ekonomi çalışanlarının bir bir yok olmalarına sebeptir. Oda olarak konu hakkında ve esnafımızın diğer ana sorunlarını siyasi ve bürokrasi ortamlarında sürekli gündeme getiriyoruz.

Sonuç olarak; Biz, Ülkemiz ve halkımızın hizmetkârlarıyız. Küçük Esnaf ve Sanatkârın yok olması demek; ülke ekonomisinin en büyük gelir kaynağının kesilmesi demektir. Bugün Olması gereken, Dün zor günlerinizde yanınızda olan Esnaf ve Sanatkârımızın aynı şehirde yaşayıp aynı havayı soluyan siz hemşerilerimizin alıverişlerinde yardımlaşma duygusu ile davranarak, kendi esnafına sahip çıkmasıdır.

Bu vesile ile Yaşadığımız, Mübarek ramazan ayının ve idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının, Tüm İslam âleminin gerçek şuurla İslamı yaşamasına ülkemizin sükûnetine Yurdumuz insanının sağlık dirlik ve bereketli bir yaşam sürmesine vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederiz.

 

SEYDİŞEHİR ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI

YÖNETİM KURULU

Bu haber toplam 1459 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim