• İstanbul30 °C
  • Ankara25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir Esnaf ve sanatkarlar Odasından Ahilik Haftası kutlaması….
23 Eylül 2017 Cumartesi 11:38

Seydişehir Esnaf ve sanatkarlar Odasından Ahilik Haftası kutlaması….

30. Ahilik haftası kutlamaları çerçevesinde Ahilik Bayramı kutlaması Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar dan geldi.

Başkan İbrahim Aypar; Peygamberler tarihi ile başlayan süreçte Esnaf ve Sanatkârlık, medeniyetin Anadolu’ya ulaşmasında Ahi Evran ile başka bir yön kazanarak, Esnaf ve Sanatkârlığın maneviyat zırhıyla daha kutsal hale gelmesini sağlamıştır.

Rızkın onda dokuzu ticaret, ticaretin onda dokuzu cesarettedir. Sözü ile başlayan bu kutsal yol insanlığa, günlük geçimini sağlamanın yanında İslam’ın emirlerini de uygulanmasının kazançlara katacağı, bereket ve bolluğun simgesi olmuştur. Her fırsatta kendisinden önce, komşusuna akrabasına, vatanına. ve ailesine sahip çıkmayı öne çıkaran Ahilik kavramı bugün azda olsa Esnaf ve Sanatkarımız arasında sürdürülmektedir. Oda olarak Amacımız, Esnaf ve Sanatkârımıza bu ve buna benzer günleri sık sık yaşatmak ve hatırlatmaktır.

Bu vesile ile başta Ahilik kavramının mimarı Ahi Evran ve ahrete göç etmiş tüm Esnaf büyüklerimizi rahmetle yad ediyor. Bütün Esnaf ve Sanatkârlarımızın Ahilik haftasını, en derin saygılarımızla tebrik ediyoruz.

SEYDİŞEHİR ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI

YÖNETİM KURULU ADINA

BAŞKAN, İBRAHİM AYPAR

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim