• İstanbul30 °C
  • Ankara30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜLÜĞÜ HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI
29 Nisan 2017 Cumartesi 13:02

SEYDİŞEHİR GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜLÜĞÜ HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI

Seydişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Konya Milletvekili Uğur İbrahim Kaleli, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr . Hüseyin Arıkan AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer , Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, DSİ Konya 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey, Orman Su Doğa Koruma Milli Parklar Müdürü Rıza Kamil,Meteoroloji Bölge Müdürü Yusuf Ulupınar, , STK Başkanları, Kurum amirleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Ülke ekonomisinin en önemli can damarı olan tarımsal üretimi ve kalkınmayı sağlayabilmek için ülkedeki tüm özel ve kamu sektöründeki kurumlar gibi var güçleriyle çalıştıkları kaydeden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar;" bu çalışmalarımızı yaparken bakanlık olarak teşkilat olarak rehber esas konu çalışan ve müşteri memnuniyetidir. Çalışanımızı memnun edebilmek , hizmet ettiğimiz esnafımızı , sanayicimizi ve çiftçimizi memnun etmekten geçiyor.İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık binamızın yapılması noktasında arsa tahsisinde bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Tutal'a teşekkür ediyorum " dedi.

Üç yıl önce yaptıkları çalışmalarda üçlü sac ayağını oluşturulması noktasında fikir beyan ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti Hükümeti, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesinin bu birlikteliği sağladığını ve birlikte çok güzel çalışmalara imza attığını kaydetti.

Seydişehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ilçenin bina konusunda en sıkıntılı kurumlarından biri olduğunu belirten Başkan Tutal;" Personelimizin ne kadar zor şartlarda çalıştığını herkes biliyor. İnşallah onları rahat bir çalışma ortamına kavuşturacağız. Seydişehir'li çiftçilerimize çok güzel hizmetler verebilecekler. Binamız 5 bin 500 metrekarelik bir alan. Müdürlüğümüze bu hizmeti kazandırabilmek için meclis kararımızla tahsisimizi gerçekleştirerek karşılıksız arsamızı verdik. Gençlik Merkezimiz ve Sosyal Güvenlik Kurumuza da aynı şekilde arsalarımız karşılıksız verdik. Seydişehir'i hem tarihi , hem fiziki yapısını beraberce değiştiriyoruz. Önemli projelerimiz vardı. Hepsi devam ediyor. Eski Garaj projemizi tamamladık, 6 Haziranda ihalesini yaparak kısa bir sürede temelini atacağız. Termal Bölgesinde 315 bin metrekarelik alanı belediyemize kazandırdık. 3. Jeotermal kuyumuzu açıyoruz. Projemizi hazırladık" dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık kurumunun yeni binasına taşınmasıyla mevcut eski binanın yeşil alan olarak hizmet vereceğini kaydeden Başkan Tutal, "Ekim ayında bina yapımı tamamlanınca , eski binamızı Seydişehir halkımızın hizmetine yeşil alan

olarak sunacağız. Halk Eğitim binamızın bulunduğu alanda aynı olacak. Eski Sağlık Meslek Lisemizin projesi de hazır. Mevcut alanımızı aile çay bahçesi olarak , Eski cezaevinin bulunduğu alanı ise yeşil alan ve otopark olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunlar ekip çalışması, bu hizmetleri Seydişehir'e kazandırmamızda desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize, İlçe Başkanımıza, İl Müdürlerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Seydişehir'in her alanda değiştiği ve geliştiğini kaydeden İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan;" Seydişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binasının tamamlanmasıyla Seydişehirli hemşehrilerimize modern, geniş bir ortamda insani ve sağlıklı bir hizmet imkanı oluşacaktır.Binamızın inşaatının bitmesi ile ilçemizde kamu yatırımlarına yeni bir halka eklenerek güzel ilçemiz hak ettiği yeri alma noktasında önemli bir mesafe kat etmiş olacaktır" şeklinde konuştu.

Konya'nın bir bütün halinde AK Parti iktidarında çok ciddi hizmetler aldığını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci;"AK Parti gibi güçlü bir iktidar olmasaydı , onun kurucu Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı belki bugün bu kadar yüksek seviyeli bir çalışma ve milletin tamamını kucaklayan adilane çalışmalar ve yatırımları göremezdik. Öyle bir Cumhurbaşkanımız var ki bırakın Türkiye'yi dünyayı dolaşıyor, onun çalışması ve gayreti bizleri motive ediyor ve bizlerde durmak yok hizmete devam diyoruz.Çünkü halka hizmet etmek demek, hakka hizmet demek demektir. Bu aşkla çalıştıktan sonra nice ilçe tarım binaları, fakülte binaları, gençlik merkezleri ve buna benzer nice ilçe tarım binaları, fakülte binaları, gençlik merkezleri ve buna benzer fiziki imkanları inşa ederiz ve milletin hizmetine sunarız. 5 bin 500 metrekarelik bir alanda hizmet verecek olan binamızın inşaallah temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Kısa sürede binamızı yapımı tamamlanarak, halkımızın hizmetine sunarak personelimizinde daha iyi fiziki ortamda çalışmasına zemin hazırlayacağız" dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili M. Uğur Kaleli;” Yeni Türkiye’nin temellerinde Seydişehir’in çok büyük katkısı oldu. Türkiye’nin başarı hikayesinin arkasında Ak Parti, Ak Partinin başarı hikayesinin arkasında ise milletimiz vardır. Yani Seydişehirliler var. Türkiye son 14 yılda baktığımız zaman üç kat büyümüş, tarım alanında da üç kat büyümüş. Seydişehir Türkiye’nin büyümesinin çok üstünde bir büyüme gerçekleştirmiş. Seydişehir’in tarım verilerini inceledim gerçekten ilçemiz tarımına uygun bir büyüme gerçekleştirmiş. Seydişehir’in en güçlü yanı bol yağış almasıdır. Yağışlara uygun olan büyükbaş hayvan yetiştiriciliği verilerine baktım son on yıl içerisinde 15 binden, 31 bine gelen büyükbaşı artışını gördüm. Seydişehir bitkisel üretimi ve hayvansal üretimine iler önümüzdeki yıllarda gelirlerini Türkiye büyümesinin ve tarımsal büyümesinin çok çok üstünde gerçekleştirecektir. Etin merkezi, sütün merkezi Seydişehir olabilir. Antalya turizm bölgesine çok yakın olduğu için pazarı da hazır. Bu manada birçok projenin daha hayata geçmesi gerekiyor” dedi.

Protokol konuşmaların ardından Seydişehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü binasının temel atma töreni protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim