• İstanbul20 °C
  • Ankara19 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Seydişehir’ in Alaattin tepesi olacak

04 Ağustos 2020 Salı 08:50

Seydişehir Nevzat Bey tepesine yapılacak Millet Parkı’ nın inşaatına başlandı. Bayramın ikinci günü çevre bakanı Murat Kurum, Büyükşehir belediye başkanı Uğur İbrahim Altay, AK parti il başkanı ve beraberindekiler, yaklaşık 28 milyon lira harcanacak kompleksi Başkan Mehmet Tutal, AK parti ilçe başkanı Kemalettin Atalay ve beraberindekilerle ziyaret ettiler.

Konya merkezde bulunan Alaattin tepesi yerli ve yabancı ziyaretçilerinin görmeden geçmediği, vatandaşların, yorgunluklarını gidermek için mola verdiği, ayrıca tarihi mekanları gezebildiği önemli bir ziyaret merkezi olarak yıllardır ön planda yerini almıştır.

Bu sebeple önemi her geçen gün artmakta.

Büyükşehir belediyesi de zaman zaman yenileme çalışmaları yaparak halkın gereksinimlerini giderme gayreti içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Alaattin tepesi, Konya nın marka değerine katkı yapan güzel bir mekan.

SEYDİŞEHİR’ İN ALAATTİN TEPESİ

Nevzat bey tepesine Konya Alaattin tepesi benzeri bir kompleks olarak yapılacak Millet Bahçesi yapımına başlandı.

Seydişehir’ in cazibe merkezi konumunda bulunan kuğulu alanından sonra ilçenin marka değerini artıracak projesiye yaklaşık 28 milyon lira harcanacak.

20 Şubat tarihinde ihalesi yapılan, 1 Haziran’da sözleşmesi imzalanan Millet bahçesi alanının, Yaklaşık maliyeti 27.844.000.00 lira.

300 iş günü içerisinde tamamlanması hedeflenen kompleksin yapımını Güngör Tarım İnş. San. VE Tic. A.Ş. üstlendi.

Millet Bahçesi projesinde Kafeterya, Kütüphane, Sosyal Donatı Alanları, Konferans Salonu, Tenis Kort, Voleybol, Basketbol, Futbol sahaları, Millet Kıraathanesi, yürüyüş parkuru, dinlenme ve piknik alanları, Oyun Gurupları ve Botanik Bahçesi yer alacak olması Alaattin tepesinin bir benzeri olarak dikkat çekiyor.

Yerleşim birimleri sanayi, turizm, spor, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında yatırım yaparak marka değerlerine katkı için yarış halinde.

Ekonomik güce sahip olduktan sonra, sosyal, kültürel, eğitim, turizm ve spor alanlarında markalaşma beraberinde geliyor.

Ekonomik güce sahip olmak sadece fabrikalar yapmak ile olmuyor.

Bir çok yerleşim birimi, turizm, sosyal, kültürel faaliyetler ve spor alanlarında adından söz ettirerek güçlerine güç katmanın gayreti içindeler.

Nasıl Konya Alaattin tepesi yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı ise, Nevzat Bey tepesine yapılacak Seydişehir Millet Bahçesi de ziyaretçilerin ilgi odağı haline geleceği kesin.

YALNIZ

Burada Seydişehir Belediyesine önemli görevlerde düşüyor. Belediyenin Nevzat bey ve civarında yeni arsalar üretmesi gerekiyor.

Bilindiği gibi Seydişehir Kuzey’ e doğru hızla büyüdü. Bu bölgelerde verimli araziler de konut alanlarına açıldı.

Bu iyi bir sonuç getirmedi.

Oysa ilçenin güney kısımları konut alanları için oldukça verimli.

Belediye burada üreteceği arsaları müteahhitlere satışa sunarsa, şehir de yavaş yavaş TOKİ ve Nevzat Bey tepsi civarına doğru kayacak, beraberinde nüfus artacağı için, Millet bahçesi de bir anda cazibe merkezi haline gelecektir.

Bölgede üretilecek arsalar bahçe içerisinde sosyal donatıları da göz önüne alınarak gerçekleşirse, ailelerin birinci derecede tercih edecekleri bölge olacaktır.

Nevzat Bey tepesi harika bir görünüme kavuşacak.

Yalnız, Belediyenin bu bölgelerde yeni arsalar üretmesi gerekiyor, aksi takdirde Millet bahçesi yaz günlerinde birkaç ay hariç ilgi görmez.

Bu yazı toplam 672 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim