• İstanbul17 °C
  • Ankara15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR KOMEK’TE BAHAR DÖNEMİ KAYITLARI YOĞUN İLGİYLE DEVAM EDİYOR
11 Şubat 2017 Cumartesi 10:47

SEYDİŞEHİR KOMEK’TE BAHAR DÖNEMİ KAYITLARI YOĞUN İLGİYLE DEVAM EDİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), üretken bireyler yetiştirmek için farklı branşlarda kurslar açıyor ve ücretsiz eğitimler veriyor.

Seydişehir KOMEK’te 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Bahar dönemi kayıtları yoğun bir ilgiyle devam ediyor. Seydişehir KOMEK Yöneticisi Gülistan Mutlu, herkesi KOMEK’e kayıt yaptırmaya davet etti.

İş ve yaşam becerisi kazanmak isteyen vatandaşlar; KOMEK’e ücretsiz kayıt olarak ilgi duyduğu alanda kendini geliştirme imkanına sahip oluyor. KOMEK kurslarında 2 branşa kadar seçim hakkına sahip olunuyor. Kültürel ve sosyal etkinliklerin yapıldığı KOMEK’te alanında uzman eğitimciler tarafından eğitimler veriliyor. Zorunlu ilköğretim yaşını tamamlamış herkes, KOMEK kursiyeri olabiliyor.

Her dönem farklı tarz ve yenilikler ile katılımcılarına aynı anda farklı imkanlar sunan KOMEK’te, Bilişim teknolojilerinden yabancı dillere, sanayiye yönelik kurslardan gelenekli sanatlara ve kişisel gelişim branşlarına kadar onlarca alanda eğitim veren KOMEK’lerde kursiyerlere mesleki eğitimler de veriliyor.

Seydişehir KOMEK’te bu dönem; İŞKUR VE KOSGEB DESTEKLİ GİRİŞİMCİLİK, İŞKUR DESTEKLİ GİYİM, Adli Kalem İşleri, Almanca A1, Arapça A1(erkek/bayan), Autocad, Bağlama, Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, F Klavye Kullanımı, Çocuk Gelişimi(4-6 yaş çocuk eğitimi ve etkinliği), Hasta Kabul İşlemleri, İğne Oyası, İleri Excel Geliştirme ve Uyumu, İlk Yardım, İngilizce A1, İngilizce A2, İşaret Dili, Kuran-ı Kerim Elifba(erkek/bayan), Kuran-ı Kerim Tecvid(erkek/bayan), Mefruşat, Ney, Pasta Yapımı, Şiş Örgü, Takı Tasarım, Web Tasarım, Yaşlı Refakatçısı, Yemek Yapımı gibi kurslara kayıt alınmaktadır. Birçok alanda, yoğun katılımlı sosyal ve kültürel etkinlikler de sürdürülüyor.

Ayrıca sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) onaylı KOMEK Eğitim Sertifikası veriliyor. Bu sertifika istihdamda bir avantaj olarak kabul ediliyor. Bu sertifikalarla kursiyerler kendi işyerini açabiliyorlar. Bu sertifikaların ulusal ve anlaşmalı ülkelerde uluslararası geçerliliği bulunuyor.

KAYITLAR İNTERNETTEN Bahar dönemi kurs kayıtları, 1-12 Şubat tarihleri arasında www.komek.org.tr ve www.konya.bel.tr adreslerinden online olarak yapılmaktadır. Online kayıt(ön kayıt) yaptırmış olan kursiyer adayları 48 saat içinde kurs merkezine giderek veya kurs merkezini telefon ile arayarak kayıt onayını(kesin kayıt) yaptırabilirler.

Bu haber toplam 1397 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim