SEYDİŞEHİR OLTA BALIKÇILIĞI FESTİVALİ 27- 28 TEMMUZDA BAŞLIYOR
Seydişehir Belediyesi ile Seydişehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (SAOBDER) işbirliğiyle Seydişehir'de Olta Balıkçılığı Festivalinin 2’cisi bu yıl 27 ve 28 Temmuz’da düzenlenecek.
Seydişehir'de Kuğulu Tabiat Parkı 3. gölette 27- 28 Temmuz tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek festivalde, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan olta balıkçılığı tutkunun yanı sıra yurt dışından da birçok yarışmacı katılacak.
Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınan izinler doğrultusunda yapılacak olan festivalde amatör ve sportif olta balıkçılığı tutkunları, ilk gün akşam suyunda, ikinci gün ise sabah suyunda oltalarını göle atacak.
16 yaş ve üzeri olta balıkçılığına gönül veren sporcuların katılacağı yarışmaya tüm sporseverleri davet eden Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, “olta balıkçılığı festivali, hem ilçemizin tanıtımına hem de Kuğulu Tabiat Parkımızın tanıtımına olanak sağlayarak ilçemizdeki turizm potansiyelini ortaya çıkaran bir etkinliğimiz. Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz festivalimizi, 27-28 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceğiz. Kayıtlı sporcuların yarışacağı yarışmamızın ilanına bayramdan sonra çıkacağız. Festivalimize tüm sporcularımızı davet ediyorum” diye konuştu.
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim