![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SEYDİŞEHİR'DE KADİR GECESİ COŞKUSU](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/1662.jpg)
SEYDİŞEHİR'DE KADİR GECESİ COŞKUSU
On bir ayın sultanı Ramazan ayının içinde barındırdığı, Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve "bin aydan hayırlı" olan Kadir Gecesi, Seydişehir'de huşu içerisinde idrak edildi.
Seyidharun Camii’ne akın eden Teravih namazını kılan vatandaşların Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kadir Gecelerini kutladı.
Mübarek gecelerde birlik ve beraberlik ve kardeşlik içerisinde bir araya gelerek yaradana dua edip yalvarmanın çok güzel bir duygu olduğunu kaydeden Başkan Tutal;” Kadir Gecesi’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazanı ayını özel kılan mübarek Kadir Gecesi’dir. Bu Ramazan ayında da daha önceki Ramazanlarda olduğu gibi hep birlikte kaynaşmanın, birlik ve beraberliğin en güzel örneği sergilendi. Cenab-ı Allah’ın “Bin aydan daha hayırlı” dediği bu gecede kırgınlıklara, dargınlıklara son verip, kırdığımız gönülleri onaralım. Ramazanı şereflendiren bu özel gecenizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bayrama da hep birlikte erişebilmeyi diliyorum” dedi.
Binlerce vatandaşın tarihi Seyid Harun Cami’inde bir araya gelerek eda ettikleri teravih namazının ardından vatandaşlar meydanda toplanarak sohbet edip dualara iştirak etti. Cemaate Seydişehir Belediyesi tarafından çay, bisküvi lokum ikram edilirken, Başkan Tutal cami, cemaatine karanfil hediye etti.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim