• İstanbul28 °C
  • Ankara28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR’DE KORUYUCU AİLELERLE BULUŞULDU
02 Temmuz 2022 Cumartesi 13:29

SEYDİŞEHİR’DE KORUYUCU AİLELERLE BULUŞULDU

 

Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Sosyal Hizmetler Merkezi İlçe Müdürü Muhammet Kiremitçi ve sosyal hizmet uzmanları, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla koruyucu ailelerle bir araya geldi.

 

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde Seydişehir’de Koruyucu Ailelik yapan bireylerle bir araya gelen Kaymakam Pişkin, Başkan Tutal ve Müdür Kiremitçi, Koruyucu Ailelerin günlerini tebrik etti.

 

Koruyucu Aile gününün bu sene 2. Defa kutlandığını, böylesi anlamlı bir günde Seydişehir’de büyük fedakarlıklarla Koruyucu Ailelik yapan bireylerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden SHM Müdürü Muhammet Kiremitçi, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bu yıl geçtiğimiz yıl “Koruyucu Aile Günü” ilan edilen böylesi bir anlamlı günde sizlerle birlikte olmanın bereketini yaşıyoruz. Büyük fedakarlıkla üstlendiğiniz böylesi önemli bir görevden dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Seydişehir’imizde 38 koruyucu ailemiz bu önemli görevi yerine getiriyor. Koruyucu ailelerimiz karşılaştıkları her türlü sorunla, ihtiyaç duydukları her bir konuyla Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzde bulunan Sosyal Hizmetler Uzmanlarımız hassasiyetle ilgileniyor” dedi.

 

Medeniyetimizin özünde aile kavramının çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Tutal, “hem medeniyetimizin özünde hem de inancımızın temelinde aile kavramı çok önemli bir anlam taşımaktadır. Peygamber Efendimiz, bu konuda bizlere sürekli öğütlerde bulunmuş, hatta Zeyd b. Harise’yi korumuş, gözetmiş, kollamıştır. Şanlı tarihimizde de aile kavramına çok önem vermiş olan ecdadımız, Ankara Himaye-i Etfal Cemiyetini kurması aile kavramına ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Bugün de Cumhurbaşkanımız tarafından geçtiğimiz yıl 30 Haziran’ın Koruyucu Aileler günü olarak ilan edilmesinin 2. Yılında sizlerle birlikteyiz. Biz sizlerin her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz. İlçemize kazandırdığımız Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi ile Enderun Gençlik Merkezimizi bu anlamda çocuklarımız ve gençlerimiz kullanabilirler. Bu vesileyle tüm koruyucu ailelerimizin bu anlamlı günlerini tebrik ediyorum” dedi.

 

Çocuklara her bir şeyin kolaylıkla verilebileceğini ancak sevginin ise emek istediğini belirten Kaymakam Pişkin, “Koruyucu ailelerimizin her zaman yanındayız. Böylesi bir önemli görevi üstlendiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza her bir şeyi verebiliriz ama sevgi emek ister, gönüllülük ister, şefkat ister. Sizlerin verdiği sevgi ve muhabbetle çocuklarımız yarınlara yetişiyor. Korucuyu ailelerimizin bugünkü birlik ve beraberlik vesilesiyle de günlerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların akabinde Sosyal Hizmet Uzmanları Koruyucu Ailelerle sohbet edip istek, talep ve önerilerini dinlediler.

Bu haber toplam 174 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim