• İstanbul22 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİRDE KUŞLAR VE YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI
14 Ocak 2019 Pazartesi 08:43

SEYDİŞEHİRDE KUŞLAR VE YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Kar yağışının etkili olduğu Seydişehir'de kuşlar ve yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

 

Seydişehir Belediyesi , Doğa Koruma ve Milli Parklar Beyşehir Şefliği ve Seydişehir Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü tarafından Kuğulu Mesire alanı bölgesinde bulunan çeşitli alanlara yaban hayatını korumak amacıyla yem bıraktı.

Özellikle geceleri hava ısısının eksi ondokuz (-19) dereceye kadar düştüğü Seydişehir'de yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Seydişehir Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Yoğun kar yağışının yaşandığı ilçede, kuşlar, sokak hayvanları ve yaban hayvanları da unutulmuyor.

 

Her tarafın karla kaplı olduğu Kuğulu Mesire alanında Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Soner Güler, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Beyşehir Şube Müdürlüğü ekipleri belirli noktalara yem bırakarak yaban hayvanlarının yiyecek sıkıntısı çekmesini önledi.

 

Seydişehir'in Uzun bir yağmur yağışı sonunda 80 santimetrelik kar yağışı ile birlikte kışın kendini gösterdiği bir ortam yaşandığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "yaşanan bu güzelliklerin yanında gerek vahşi hayvanlar , gerekse kuşlar ve diğer canlılarımızın da yaşam sıkıntısı ortaya çıkmakta.Bundan dolayı Beyşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğimiz ile birlikte bugün buradayız. Gerek ördekler, gerek kuşlar için , gerekse tavşanlar için yem ve yem bitkileri bıraktık "dedi.

 

Canlıların insanlarla ortak yaşamı olduğunu kaydeden Başkan Tutal; "Bundan dolayı onların beslenmeleri gerektiği zamanlarda insanoğlu tarafından beslenmesi zaruri olarak ortaya çıkmakta. Bu günler o günler. Katkılarında dolayı Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Soner Güler, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Durmuş Onar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Beyşehir Şube Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum "de

Bu haber toplam 837 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim