• İstanbul19 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir’de mesleki eğitimi geliştirme toplantısı
04 Şubat 2017 Cumartesi 10:35

Seydişehir’de mesleki eğitimi geliştirme toplantısı

 Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında mesleki liseleri geliştirmek toplantısı düzenlendi.

Meslek liselerinin önemine dikkat çeken Kaymakam Aydın Erdoğan, memleketin geleceği için meslek liselerine öğrencilerin yönlendirilmesini söyledi.

Sektörün arzuladığı meslek liselerinin açılmasını belirten Erdoğan, ‘’Mesleki eğitim ile ilgili yanlış oluşan algıların giderilmesi gerekir. Öğrencilerin ahilik ruhu ile yetiştirilmesinin mesleki eğitimin temel amaçlarıdır. İş piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi konusunda okul yöneticilerine, velilerimize bu konuda önemli görevler düşüyor. Gelişmiş ülkeler bu sayede kalkınıyor.’’dedi.

28 Şubat sürecinde mesleki eğitimin uğradığı deformasyona vurgu yapan Konya İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Mustafa Yılmaz, ‘’ Ahilik sistemiyle gelişen büyük bir zenginliğimiz olan mesleki ve teknik eğitimin sektörle birlikte ayağa kaldırılması için bugünkü gibi bir koordinasyon içinde çalışmalara devam edilmesi gerekir. Sanayicilerimize ara eleman yetiştiren bu okullarımızın çok ihtiyacı var. Yeni mesleki okullar açmalıyız.’’diye konuştu.

Toplantıya Kaymakam Aydın Erdoğan, Konya İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Yılmaz, ilçe Milli Eğitim müdürü Tahir Kibar, Seydişehir Ticaret ve Sanayi odası başkanı Cemal Küçük, Konya meslek lisesi müdürleri, sanayici iş adamları katıldı.

Konya Meram Teknik Anadolu lisesi, Karatay Ticaret Anadolu lisesi, Adil Karaağaç Teknik Anadolu lisesi müdürleri, Selçuklu Teknik Anadolu lisesi müdürleri, ETİ A.Ş, BEYBO, SEY-ET, KOMEK yetkilileri ve ilçemizdeki Meslek lisesi ve çıraklık okulu müdürleri katıldı.

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim