• İstanbul26 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir’de öğrencilere sağlık taraması
21 Eylül 2019 Cumartesi 13:46

Seydişehir’de öğrencilere sağlık taraması

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı Okul Sağlığı İş Birliği protokolüne istinaden, 2019-2020 yılında yapılması gereken muayene ve izlem için tüm öğrencilere aile sağlığı merkezlerinde genel sağlık taramaları yapılıyor.

Seydişehir ilçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir, ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinin okul sağlığını korunması ve geliştirilmesi sağlıklı nesiller için genel sağlık taraması yapıldığını söyledi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Okullarımızdaki tüm öğrencilerimize muayene, izlem taramalarının yapılabilmesi için ulaşımı zor köy okullarındaki çocukları ailelerinin izni alınarak öğretmenleri kontrolünde servisle aile hekimliğimize getirerek genel muayene ve tahlillerini yapıp tekrar okullarına bırakıyoruz. Şehir merkezdekiler ise program dâhilinde kendileri gelecek. 6-21 yaş arası öğrenci gruplarında fiziki muayene ile kronik hastalık, kan tahlili, büyüme gelişme bozukluğu, şeker, tansiyon tespiti yapıyoruz. Aynı zamanda görme muayenesi ve özel şikâyetlerini de dinliyoruz’’ dedi.

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim