Seydişehir’de Yeni Okul Eğitime Gecikmeli Açılacak
Seydişehir Alaylar Mahallesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen 24 derslik Mahmut Esat Ortaokulunda inşaat çalışmalarının tamamlanmadığı bildirildi.
2018-2019 eğitim yılı başlangıcına yetişmediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, AA muhabirine yaptığı açıklamada bazı kısımların yetişmediği nedeniyle öğretime 2 ay gecikmeli başlayacağını söyledi.
Halen öğretime devam edilen eski okulda 8 sınıfların eğitim göreceğini kaydeden Kibar, ‘’Diğer öğrencilerimiz derslerinden kalmamaları için Alüminyum ilkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda yeni uygulamalar yaparak ders görecekler. Okul inşaatı 2 ay içerisinde tamamlanınca öğrenciler kendi okuluna geçecekler. Eğitim öğretim görecek çocuklarımız huzurlu ve modern bir ortamda eğitim görmeleri için çalışmalarımız hızla devam ediyor.’’ dedi.
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim