• İstanbul20 °C
  • Ankara14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR’E MODERN HAYVAN BARINAĞI
14 Temmuz 2021 Çarşamba 14:02

SEYDİŞEHİR’E MODERN HAYVAN BARINAĞI

 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de vatandaşlar tarafından her gün gündeme gelen ve sayıları gün geçtikçe artan başıboş köpeklerle ilgili şikayetlere duyarsız kalmadı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın Tarım ve Orman Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda Seydişehir’e 500 hayvan kapasiteli barınak yapılması kararı alındı.

 

Başkan Tutal, Konya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Abdullah Duman, İzin ve İrtifak Şube Müdürü Yusuf Yalçın, Beyşehir Orman İşletme Müdürü Fırat Arıkan, Konya Fidanlık İşletme Müdürü Osman Oduncu, ve Seydişehir Orman İşletme Şefi Fatih Ünal, Alacadağ Orman İşletme Şefi Fatih Çelik ile birlikte barınak yapılması planlanan bölgede incelemelerde bulundu.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi ile birlikte yürütülecek olan sokak hayvanlarının barınması için hayata geçirilecek proje 3 hektarlık alanı kapsıyor.

 

Ormanlık alanda izin talebi gerçekleştirilecek olan projenin en kısa sürede yapımına başlanacağını kaydeden Belediye başkanı Mehmet Tutal;” Tarım ve Orman Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 3 hektarlık alanın yer tahsisi gerçekleştirilecek. Barınağın yapılması için gerekli yazışmaları tamamladık. Bakanlığımız ve Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortaklaşa gerçekleştireceğimiz barınak projemizde 500 sokak hayvanımızın bakımı ve barınması sağlanacak. Barınak içerisinde Sağlık Odası, Veteriner Odası, Sokak Hayvanlarımızın barınacağı mekanlar, doğal yaşam alanı, v.b. alanlar bulunacak. Hayvan severlerimiz ile köpeklerin başıboş gezmesinden rahatsız olan kesimlerin sürekli gönlünü alacak şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirebilmek için projemizi en kısa sürede hayata geçirmeyi planlıyoruz. Sokak hayvanlarının da yaşam hakkı var. Onlara en iyi şartlarda bakım ve barınma imkanı sunmak görevimiz. Projemizin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Konya Orman Bölge

Müdürlüğümüze, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

 

Başkan Tutal ve beraberindeki heyet daha sonra Kuğulu Tabiat Parkına giderek 3 gölette devam eden çalışmaları inceleyerek gölet çevresinde yapılacak olan çevre düzenlemesi, ağaçlandırma çalışması ve sedde çalışmalarını inceleyerek fikir alışverişinde bulundular.

Bu haber toplam 301 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim