• İstanbul11 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR’İN 20 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLUYOR
11 Mart 2019 Pazartesi 10:13

SEYDİŞEHİR’İN 20 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLUYOR

İlçemizde 90’lı yıllarda keşfedilen termal sıcak su bugünlerde girişimcilerin odak noktası oldu.

Üç girişimci işadamının gayretleri ile Seydişehir’e kazandırılan Küpe Dağı Kaplıca - Termal Tatil Köyü’nün temeli geniş katılımla coşkulu bir şekilde atıldı.

 

Seydişehir Belediyesi Termal Tesis Bölgesinde, Beyşehir karayolu üzerinde bulunan araziye inşa edilecek olan Küpe Dağı Termal Tatil Köyü’nün temel atma törenine Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, STK Başkanları ve kalabalık bir şekilde Seydişehirliler katıldı.

Törende Seydişehir’in geleceği için bir tuğla koymaya gönüllüyüz diyen işletme sahibi : “Belediye Başkanı Tutal’ın gayretli çabalarını takdirle karşılıyoruz. İlçe tarihine geçecek adımları atmamızı sağladığı için teşekkür ederiz. Burada başlattığımız projemizle Seydişehir ekonomisine can suyu olacağız. Sağlık ve kaplıca turizmini bu bölgemizde canlandırarak katma değer oluşturacağız.” Dedi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da Seydişehir’in hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyerek başladığı sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hamdolsun bugün ilçemize devasa yatırımlardan birinin daha temelini atıyoruz. Şehrimizin istihdam ihtiyacına çare olacak, Yeni bir Alüminyum fabrikası kadar işsizliğe derman olacak termal su meselesini çok önemsiyoruz. Bu konuda müteşebbislerimizin yapacağı yatırımların katkısını çok iyi biliyoruz. Yollarının her daim açık olması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Seydişehir büyük hizmetleri hak eden bir ilçe. Biz de büyük hizmetler yapma gayreti içerisindeyiz. 90’lı yılların sonunda bulunan termal su bir türlü tam manasıyla değerlendirilemedi. Göreve geldiğimizden buyana birçok hastalığın tedavisinde kullanılacak termal sıcak suyumuzun değerlendirilmesi noktasında çalışmalarımız oldu. Termale dayalı otel, sera, kaplıca projelerinin destekçisi olduk. Küpe Dağı Termal Tatil Köyü’nün yatırımına başlayan işadamlarımıza teşekkür ederiz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim