• İstanbul14 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR’İN TANITIMI İÇİN TOTEM
09 Eylül 2017 Cumartesi 09:49

SEYDİŞEHİR’İN TANITIMI İÇİN TOTEM

Seydişehir’in tanıtımı artırmak amacıyla, Seydişehir Belediyesi tarafından Seydişehir Konya Karayolu Karabulak Girişi ve Seydişehir Antalya yolu güzergahına Seydişehir’i tanıtan görsel içerikli totemler dikildi.

 

Seydişehir’in tanıtımı amacıyla yapılan çalışma kapsamında; Seydişehir Kuğulu Mesire alanı ve Seydişehir’in tarihini, sembolize eden Seyyidharun Camii, ayrıca 700 yıllık geçmişe sahip Meşhur Seydişehir Leblebisinin görseli kullanıldı.

 

Seydişehir tanıtılabilirliğini ve değerlerini ön plana çıkarmak amacıyla ilçenin giriş ve çıkışlarına totemlerin dikildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yapılan çalışmanın Seydişehir tanıtımına katkı sağlayacağını kaydetti.

 

Tarihi ve kültürel yapısıyla Konya ilçeleri arasında Seydişehir’in önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Başkan Tutal; ”Konya’nın bütün ilçeleri birbirinden önemli zengin tarih ve kültür mirasına sahip. Seydişehir yaklaşık 740 yıl önce kurulan köklü tarihi ve zengin kültür mirasıyla dikkat çeken bir ilçemiz. Seyyidharun Camii ve hamamı, Kuğulu mesire alanı ve Meşhur Seydişehir Leblebisi ve günümüzde de özellikle sanayisiyle ön plana çıkmış ilçemiz. Seydişehir Belediyesi olarak ilçemizin tanıtımı amacı hazırladığımız projelerle ve etkinlikler ile ilçemizi tanıtarak Seydişehir’e yakışır seviyeye taşıyabilmek için gayret göstermekteyiz” dedi.

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim