• İstanbul15 °C
  • Ankara3 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

ŞİMDİDEN BAŞLADIK

14 Eylül 2019 Cumartesi 10:42
Süper lig maçları başlayalı şunun şurasında üç dört hafta oldu daha şimdiden kargaşaya başladık. Çekişmelerin içine yuvarlanıyoruz. Eylül ayında böyle olursa otuz haftanın sonunda neler olur bilmiyoruz. Kimi yazarlar Milli Takımımızın Andorra ve Moldova maçlarında aldığı galibiyetleri göklere çıkarırken bazı yazarlarda bu futbolla daha ilerilere gidemeyiz diyorlar. İki maçtan alınan altı puan’ın büyütülecek bir başarı olmadığını Milli Takımımızın istenilen seviyede olmadığını ifade ediyorlar.
Aslına bakacak olursak Milli Takımımızın asıl rakibleri Fransa ve İzlanda. Bu maçlardan alınacak başarılı sonuçlar bizi yukarılara taşır ve 2020 biletini rahatlıkla cebimize koyarız.
Futbolda işler böyleyken basketbolda da işler bir iyi bir kötü gidiyor. Tam bir milli takım haftasını geride bıraktık. Önce 12 Dev adam Dünya kupasında Çinde parkeye çıktı. Ama başarılı olamadık. Olimpiyat elemesine katılma şansı elde etsekde Türkiye 22. sırada kalacak takım olma yolunda. Bunun yanında Filenin Sultanları gururumuz oldu. Hırvatistan, Hollanda ve Polonya maçlarını mükemmel bir oyun oynadık. Sirbistan’a karşı finalde de ellerinden gelen her şey yapıldı ve Avrupa ikincisi olduk. Hakemlerin yanlı tutumu ve tecrübe eksikliği bizi şumpiyonluktan etti. Varsın olsun sultanlarımızı alkışlıyoruz.
Sezon başında değişen kurallar gereği ele temas olması ve bunun VAR tarafından tesbit edilmesi gol kararının iptali hakemin sahada inceleme (OFR) yapmadan direk VAR dan gelen bilgi esas alınacak. Merkez Hakem Kurulu tarafından uygulamaya alınan 2019-2020 sezonu Hakem Gelişim Proğramları kapsamında seminer, toplantı ve çalışmalar devam ediyor.
MHK tarafından bu sefer ilk defa uygulamaya konulan Hakem koçları projesi de hayata geçiriliyor. Bu kapsamda MHK tarafından belirlenen Hakem koçları ve seçilen hakemler maç analizi yapıp koçluk - hakemlik felsefesi üzerine çalışmalar yürütülüyor. Bu proje altı ay süresince aynı ekip ile devam edecek ve sonuçları MHK tarafından karşılanıp değerlendirilecek.
Bu yazı toplam 1697 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim