- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
27 Temmuz 2024 Cumartesi
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
SPOR SOHBETİ
09 Haziran 2018 Cumartesi 16:48
Artık yavaş yavaş sona geldik. Lig maçları sona erdi. Şimdi elimizde Futbol turnuvaları kaldı. Bu sezon resmi müsabakalarda istediğimiz sonuçları alamadık. Hem futbolda hemde voleybolda yaptığımız müsabakalar düşündüğümüz gibi bitmedi. takımımızın biri kümeden düşerken diğer takımımızda ploy of maçlarına kalamadı. Her sezonun planlaması ayrıdır. Geçmişe değil geleceğe bakmalıyız. Zaten Türkiyede bütün takımlarımızda aynı şeyi yapıyor.
Futbol turnuvasından sonra yaz spor okullarının faaliyetleri başlayacak. Spor böyle sezon sonu açılan kurslarla değil okulda okurken öğrenilmelidir. Beden Eğitimi dersine giren öğretmenlerimiz çocuklara okulda her şeyi öğretmelidir. Sporda kalkınmanın temel nedeni eğitimdir. Küçük yaşlarda ne kadar iyi egitim alınırsa ilerde iyi bir sporcu olunur.
Spor dallarının hangisi olursa olsun hem spor yapıyorsun bedenin bünyen gelişiyor ve hemde kaabiliyetin varsa ileriye dönük şöhret olup paraya para demiyorsun. Gazetelerde okuyuroz bilmem hangi futbolcu senede şu kadar milyon dolar para kazanıyor. İnsanın dudağı uçuklar. İşte bu paraları alan sporcularda küçük yaşlarda spor eğitimini ala ala bu seviyelere geliyorlar. Hiç kimse amatör olmadan profesyonel olamaz. Evvela amatörce oynayacaksın sonra şöhret basamaklarını birer birer çıkacaksın.
Amatör spor branşlarına verilmesi düşünülen devlet desteğine ait gazetelerimizde haberler çıkıyor. Amatör spora verilmek istenen desteğe göre Maliye Bakanlığı kulüplere amatör spor baranşlarında kullanılmak üzere ödeme yapacak. Kulüplerin ödedikleri ücret gelir vergisi stopajını koşullu olarak tekrar kulüplere ödeyecek.
Bakanlık ayrıca kulüplerin devletten sağladıkları bu kaynağın amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını kontrol edecek. Bununla ilgili yasa şu anda mecliste. Konu daha kapsamlı ele alındığından Milli Eğitim Bakanlığının devreye girmesi gerekiyor. Başarılı genç sporcularımızında bu konuda açıklamaları var. Onlar diyorki Milyonlarca öğrencisi olan ülkemizin milyonlarca sporcusu var demektir. “Okul mu spor mu” sorusuna tüm gençlerimizin gönül rahatlığıyla “ikisi de” cevabını verebilmeleri gerekir.
İşte spor böyle bir şey hem kendini geliştireceksin hemde Devlet sana yardım edecek. Dünya çapında spor tesislerimiz var. Bizler bunların hiçbirini görmedik. Hayal bile edemedik. Geriye ne kalıyor çalışmak ve daha ileriye gitmek.
Bu yazı toplam 826 defa okunmuştur.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim