• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPOR SOHBETİ

10 Nisan 2017 Pazartesi 08:55

Bu günlerde insanları dinlendiren şeylerden biride spor olayları ve spor sohbetleri. Gerginlikten uzak, siyasetten uzak olayları izleyeceksen bol bol maçları seyredeceksin. Emin olan ki günün yorgunluğu ve sitresi kayboluyor. Takvim yapraklarının arkalarında spor notları oluyor. Onların birkaçını sizlerle paylaşalım.

                Voleybolun Kuralı : Voleybol tüm sporlar arasında sıcaklık ve ışık konusunda krulara bağlı tek spordur. Voleybol karşılaşmaları normalde 10. Dünya şampiyonalarında 16 derece altında oynanamaz. Sahadaki ışıklandırma ise 1000 - 1500 lüks lambası arasında olmak zorundadır.

                Halter tarihinin gelmiş geçmiş en büyük sporcusu olan Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katından fazlasını kaldırabilen ilk halterciydi. “Cep Herkülü” lakabıyla anılan Süleymanoğlu, kendisinin peşi sıra pek çok şampiyon haltercinin yetişmesinde ön ayak olan sporculardan birisiydi.

                İnsanoğlunun bilmediği öğrenmek istediği çok şey var. Bildim sandığın konuları iyice araştırırken bilmediğin çok şeylerle karşılaşıyorsun. Yazımın son kısmını bir temel fıkrasıyla bitireyim Temel İstanbuldan Almanyadaki arkadaşının yanına gitmiş. Hoş sohbetten sonra Dursun Temel’e sormuş “Ula Temel demiş söyle bakayım İstanbuldan  hangi vasıtayla geldin demiş. Temel’de büyük bir gururla “Ula Dursun demiş vallahi billahi bende bilmiyorum. Zira benim bileti bizim hanım aldı” demiş. İşin özü esası bu. Yazıp çiziyoruz ama vallahi bizlerde bir şeyler bilmiyoruz.

                

Bu yazı toplam 916 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim