• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPOR SOHBETİ

26 Ağustos 2017 Cumartesi 12:59

Şehrimizde spor faaliyetleri devam ediyor.  Yaz spor okullarından sonra diğer dallarda da çalışmalar var. Bu arada Seydişehir Kulübünün 30. yılı kutlanıyor. Seydişehir Spor Kulübü Başkanı Hasan Balıkçı yaptığı açıklamada Judo antrenörü Hüsamettin Çalik tarafından 1986 yılında başlatılmış olup 1994 yılından günümüze kadar devam eden faaliyetler sonucu 100’e yakın sporcu yetişmiş olup bu sporcular arasında pek çok Antrenör,  Hakem, Beden Eğitimi Öğretmeni de kendisini göstermiştir. 30. yıl kutlamaları ay sonunda yapılacaktır.

             Yine basından öğrendiğimize göre Seydişehir Belediyesi ve İlçe Gençlik hizmetleri Spor Müdürülğü tarafından Yaz Spor Okulları kapsamında 12-16 yaş arası çocukları gençlik kampına götürüldü. Belediyemiz öncülüğünde düzenlenen Gençlik Kampı etkinliği Beyşehirde gerçekleştirilecek. 4 günlük gençlik kampında eğitmenler tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Yaz Zpor okulları bünyesinde öğrencilerin dört günlük bir kampa gönderildiğini ifade eden Başkan Tutal “Kamp süresince çocuklara kampçılık ilkeleri , doğada yön bulma, ip ve düğün atma, güvenli yaşam kültürü, kardeşlik vb. gibi eğitimler verilecek.

             Sporun her dalının bir başka güzelliği vardır Birazda voleyboldan bahsedelim. Dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre, 800 milyondan fazla kişi haftada en azından bir gün voleybol oynamaktadır. BU sayı, voleybolun nerdeyse futbol kadar yaygın oynanan bir spor dalı olduğunu göstermektedir. Bizlerde küçük yaşlarda ve bilhassa okul çağlarında az mı voleybol oynadık. Voleybolun futbol kadar geniş alanda oynanmasına lüzum yok bu bakımdan her yerde oynanabilir.

                Yazımızın son kısmını bir avrupa rekoruyla noktalayalım. 2008 yılında Etiyopya asıllı Türk koşucumuz Elvan Abeylegesse Olimpiyatlarda 1000 Metrede gümüş madalya aldı. Atletizm dalında olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan ilk Türk sporcusu olarak spor tarihine geçti. Elvan’ın derecesi aynı zamanda Avrupa rekoruydu.

Bu yazı toplam 957 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim