• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPOR SOHBETİ

21 Ekim 2017 Cumartesi 09:56

Milli takımlarımızın maçları bitti. Maalesef yerimizde saydık. Şimdi Kulüp takımlarımızın maçları var. Hepimiz bu maçlara odaklandık. Şehrimizde voleybol takımımızın maçları var. Her yıl olduğu gibi bu yılda yine heyecanlı ve zevkli maçlar izleyeceğiz.

             Seydişehir Belediye Spor Kulübü ile Ziraat Bankası Spor kulübünün 2017 - 2018 sezonunda Ziraat Bankasının  alt yapı oyuncularının Seydişehir Belediye Spor Kulübünde oynaması için iş birliği protokolü yapıldı. Bu yılda daha üstlere tırmanmak için takımımız mücadele edecek. Kapalı Spor Salonumuzda yine heyecanlı ve zevkli maçlar izleyeceğiz voleybol takımımız Ankara’da liğin kuvvetli ekiplerinden Eser Spor ile yapılan hazırlık maçını da set vermeden kazanmasını bildi. Haftalar ilerledikçe nerelerden nerelere geldiğimizi bir kere daha yazacağız. Onlar başarılı olduğu müddetçe bizler yazmaktan usanmayız.

             Türkiye Motorsiklet Federasyonunun (TMF) 2017 yarış takviminde yer alan Türkiye Motodrag Şampiyonasının 5. ayak yarışlar Konyada yapıldı. Saracoğlu Spor Tesisleri Drag pistindeki organizasyona Konya, Ankara, Mersin, Kayseri, İstanbul, Yozgat, ve Afyon Karahisardan yarışmacılar katıldı. Orhan Karabaş Grubunda yine birinci oldu.

             Sporda başarının ölçüsü birinci olmak yarışmalarda şampiyonluğu kazanmaktır. Futboldan tutunda diğer bütün spor dallarında da bu böyledir. Takımlarımız niye başa güreşmek için para harcarlar çünkü şampiyonluk para demektir. Tur atlamak para kazandırır. Bir takım kolaylıklarla kurulmaz. Küçük bir amatör takımınız olsa bile ona masraf etmek lazımdır. Oyuncuların giyim kuşamından spor malzemelerinden tutunda her şey parayla donüyor. Ya sırtı yere gelmez bir sponsor bulacaksınız yada bir yerlerden gelir getirecek işler yapacaksınız. Dünyada çark böyle dönüyor. Bir milyarder iş adamı çıkıyor, yüz yıllık takımları satın alıyor.

                Kim ne derse desin Türkiye Futbol Federasyonu amatör kulüplerimize yaptığı yardımı her yıl artırmalıdır. Amatör de olsalar bu takımlarımızın da bir sürü masrafları vardır. Amatör Spor Kulüpler Birliği bu gerçeği biliyordur. Seydişehir’deki Amatör futbol takımlarımıza da başarılar dileriz. Onların maçlarındanda bahsedeceğiz.

Bu yazı toplam 949 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim