• İstanbul20 °C
  • Ankara23 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPOR TURU

17 Nisan 2017 Pazartesi 09:28

Yarım yüzyılı aşkın spor yazıları yazıyorum. Spor benim ve benim gibilerin bir tutkusu. Onsuz bir yaşam düşünülemez. Ellerin kolların vücudun spor yapmaya müsait olmasabile beynin sporla ilgilenmelidir. Televizyon kanallarında seyredilecek bir şey yok diyenler açsın bir kanalı futbol, voleybol ve basketbol maçları izlesin. Emin olunku o peşini bırakamadığınız dizilerinden daha çok insanı dinlendirir.

             Gazetelerde ve kitapları okurken sporla ilgili yazıları keser saklarım. Bir gazetemizin sporla ilgili önsöz ünü de sizlere aktarıyorum. Spor, kişinin ruhsal ve bedensel gelişimini düzenleyen bir etkinlik gibi görünmekle birlikte çağımızın en büyük sosyal ve ekenomik olaylarından birisidir.

             Artık sadece boş zamanlarında eğlenmek, oyalanmak için değil, yaşamını sürdürmek için “İş ve Meslek” olarak da sporu seçebilmektedir insanoğlu sporcuların, takımların rekabeti stadyumlarda da, televizyon ekranlarındada kitlelerin en büyük ilgi odağını oluşturmaktadır. Öte yandan spor, ahlaksal kurallarıyla da barışın en sağlam köprülerindendir.

             Böylesine önemle boyutları olan sporu, olimpik ve olimpik olmayan dallarıyla, tarihçesinden kurallarına, malzemesinden iz bırakan yıldızlarına kadar açıklamak ve tanıtmak herkesin bir amacı olmalıdır.

             Spor spor gibi yapılır spor gibi düşünülürse güzel olur. Onun için ne sporu küçümseyelim nede sporcularımızı.

Bu yazı toplam 977 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim