• İstanbul20 °C
  • Ankara24 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPOR TURU

19 Ağustos 2017 Cumartesi 09:47

Aradan on onbeş gün geçmesine rağmen konuşulan konulardan birisi de Seydişehir’deki şölen. Şehrimiz uzun yıllar sonra böyle bir şöleni izlediği için çok memnun.                                  Hazırlayanlar ve emeği geçen bütün kurumlara bütün şahıslara teşekkür ederiz. Her sene yapılırsa çok iyi olur. Hatta İzmir Fuarı gibi her yıl aynı zaman ve aynı mekanda yapılır ve uzun soluklu bir şölen olursa tadından yenmez olur.

                Artık lig maçlarımız başladı. Sporseverlere gün doğdu. Her yerde maçları konuşuyoruz onların yorumlarını yapıyoruz. Kimseyi çekiştirmeden kimsenin aleyhinde konuşmadan sohbetler ediyoruz. Spor işte insanları böyle kaynaştıran konuşturan hoşça vakit geçirten bir olay. Spor sahalarda oynanan bir oyun değil dünyayı yönlendiren baskı altına alan dev bir ekonomik organizasyon. Düşünebiliyormusunuz bu sektörden para kazanan evini barkını geçindiren kimseleri gazetelerde okumuyormusunuz. İnsanın dudakları uçukluyor. Gazetelerde okumuşsunuzdur. İspanyadan Fransa ya transfer olan bir futbolcu için 222 milyon avro para ödeniyor. Bu rakamın içinde futbolcunun alacağı para hariç. İnsanın inanası gelmiyor.

                Dünya atletizm şampiyonasında madalya kazanan sporcularımız göğsümüzü kabarttı 16. Dünya Atletizm şampiyonasında 200 metrede Türkiye’yi temsil eden Ramil Guliyev 20 saniye dokuz saliseyle birinci oldu. Hem sporcumuz Ramil Guliyev’i ve Fenerbahçe Spor Kulübümüzü kutlarız. Atletizm müsabakaları dünyada en çok seyirciyle izlenen müsabakalardır. Bu yarışmalar yetmiş seksen bin kişiyle izleniyor. Atletizm sporun babası derler. Gün geçtikce yurdumuzdada böyle müsabakalar çok ilgiyle izlenir oldu. Hele işin içine Dünya ve Olimpiyat şampiyonası da girerse insanlar televizyonun başından kalkmazlar.

                Spor sadece futbol ve basketboldan ibaret değildir. Her sporcunun kendine göre bir meraklısı izleyicisi vardır. Mühim olan sporu adam gibi yapmaktır. Türkiyedeki olan şiddet eylemleride sporu  adam gibi  yapmayan onu sulandıran insanlandan kaynaklanıyor.

                Takımlarımızda böyle giderse oynayan Türk futbolcusu kalmayacak. Ondört tane yabancı futbolcu Türk futboluna yaramaz. Bunu ilerdeki maçlarda daha iyi göreceğiz.

Bu yazı toplam 1035 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim