- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
SPOR TURU
Aradan on onbeş gün geçmesine rağmen konuşulan konulardan birisi de Seydişehir’deki şölen. Şehrimiz uzun yıllar sonra böyle bir şöleni izlediği için çok memnun. Hazırlayanlar ve emeği geçen bütün kurumlara bütün şahıslara teşekkür ederiz. Her sene yapılırsa çok iyi olur. Hatta İzmir Fuarı gibi her yıl aynı zaman ve aynı mekanda yapılır ve uzun soluklu bir şölen olursa tadından yenmez olur.
Artık lig maçlarımız başladı. Sporseverlere gün doğdu. Her yerde maçları konuşuyoruz onların yorumlarını yapıyoruz. Kimseyi çekiştirmeden kimsenin aleyhinde konuşmadan sohbetler ediyoruz. Spor işte insanları böyle kaynaştıran konuşturan hoşça vakit geçirten bir olay. Spor sahalarda oynanan bir oyun değil dünyayı yönlendiren baskı altına alan dev bir ekonomik organizasyon. Düşünebiliyormusunuz bu sektörden para kazanan evini barkını geçindiren kimseleri gazetelerde okumuyormusunuz. İnsanın dudakları uçukluyor. Gazetelerde okumuşsunuzdur. İspanyadan Fransa ya transfer olan bir futbolcu için 222 milyon avro para ödeniyor. Bu rakamın içinde futbolcunun alacağı para hariç. İnsanın inanası gelmiyor.
Dünya atletizm şampiyonasında madalya kazanan sporcularımız göğsümüzü kabarttı 16. Dünya Atletizm şampiyonasında 200 metrede Türkiye’yi temsil eden Ramil Guliyev 20 saniye dokuz saliseyle birinci oldu. Hem sporcumuz Ramil Guliyev’i ve Fenerbahçe Spor Kulübümüzü kutlarız. Atletizm müsabakaları dünyada en çok seyirciyle izlenen müsabakalardır. Bu yarışmalar yetmiş seksen bin kişiyle izleniyor. Atletizm sporun babası derler. Gün geçtikce yurdumuzdada böyle müsabakalar çok ilgiyle izlenir oldu. Hele işin içine Dünya ve Olimpiyat şampiyonası da girerse insanlar televizyonun başından kalkmazlar.
Spor sadece futbol ve basketboldan ibaret değildir. Her sporcunun kendine göre bir meraklısı izleyicisi vardır. Mühim olan sporu adam gibi yapmaktır. Türkiyedeki olan şiddet eylemleride sporu adam gibi yapmayan onu sulandıran insanlandan kaynaklanıyor.
Takımlarımızda böyle giderse oynayan Türk futbolcusu kalmayacak. Ondört tane yabancı futbolcu Türk futboluna yaramaz. Bunu ilerdeki maçlarda daha iyi göreceğiz.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim