• İstanbul2 °C
  • Ankara-1 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPORLA İÇ İÇE

02 Eylül 2019 Pazartesi 10:24
Lig maçları başlayalı şunun şurasında iki üç hafta oldu daha şimdiden şampiyon takımı ilan etmeye başladılar. Son maçlar oynanıncaya kadar bu işler belli olmaz. Hele maçlar yapılmaya devam edilsin ilk devre bitsin bakalım ne oluyoruz. Küpe girmeden sirke oluyoruz. Televizyon yorumcularımız birer spor üstadı mübarekler sallayıp duruyorlar. Daha transfer edilen futbolcu maç dahi oynamadan hüküm hazır. Bu işi yorumcularımızdan başka kimse bilmiyor. Öyle ipe sapa gelmez laflar ediyorlarki kağıt üzerine döksen üçyüz sahifelik bir roman olur.
Seydişehir Belediyespor voleybol takımımızın liglerden çekilmesine üzüldük. Sponsor olmayınca işler bu hale geldi demek ne güzel Kapalıspor salonuna gidip maçları izliyorduk. Kendimizden voleybolcu yetiştirmemiz gerektiğini her zaman söylüyoruz. Başka takımlardan yapılan takviyeler demek derdimize çare olmuyormuş. O takım İncesuspor adıyla kuruldu. Daha sonraları nerelere kadar geldik. Ta İstanbullara kadar gittik. Beşiktaş takımı gibi bir takımı gibi bir takımla maçlar oynadık. Şimdi dünyanın parasını versen böyle takımları Seydişehir’e getiremezsin. Doğrusu çok üzgünüm. Bu takımın sonu böyle olmamalıydı. Bu iş daha evvelinden gelen hataların sonucu bir iki kişiyi suçlamak çok kolay ama işin kolayına gitmiyorum.
Voleybol topu bulamazdık. Siboplu toplarla voleybol oynardık. Bir de top daha dayanıklı olsun diye topları iç yağı ile yağlardık. Ne bir voleybol sahamız nede voleybol salonlarımız vardı. Seneler sonra her türlü konfor içinde maçlara çıktık. Birinci Türkiye liglerine kadar yükseldik. Ama sonunu getiremedik. Ne kadar acı.
Sporda alt yapı diye çabalayıp duruyoruz. Ama alt yapıdan sporcu yetiştirmesini bilmiyoruz. U 16 takımlarından başlayıp U 21 lere kadar gençleri oynattık. Ama hala onlardan yararlanmasını bilmiyoruz. Elli yıllık dönem içinde koskoca anlı  şanlı Fenerbahçede iki tane gencimizi A tıkımına alabildik. Birisi Müjdat Yetkiner diğeride nöbetçi gölcümüz Semih Şentürk başka  A takımımızda oynayacak devamlılık arzedecek kimse yok. Alt yapı demek bumu böyle alt yapımı olur. Ya futbolcularımız işi gevşek tutuyor yada antrenörlerimiz futbolcu yetiştirmeyi bilmiyor.
Bu sorunlar sadece Seydişehrimizin sorunları değil. Türk sporunun sorunları İnşaallah bundan sonra bu alt yapıya gerçekten değer verir üst düzey takımlarımıza nice nice gençler kazandırırız.
Bu yazı toplam 620 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim