- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
SPORLA İÇ İÇE
Yazılarımın bir çoğunda spor yapında hangi alanda olursu olsun diye önerilerde bulunurum. Geçen haftaki gazetemizin ikinci sayfasında yine sporla ilgili güzel bir haberimiz vardı. Gelin o haberi yeniden okuyup yorumlarda bulunalım.
Manavgat Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği Trap atışı yarışmalarına katılan Seydişehir Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü Başkanı arkadaşımız Soner Güler birinci olurken yine Seydişehir’li sporcumuz Ekrem Doğan ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Huğlu’lu Sporcu Mehmet Tüfekci aldı.
Üçyüze yakın atıcının katıldığı trap atışı yarışmalarına katılarak büyük başarı elde eden Seydişehir Atıcılık Spor Kulübü Başkanı ilgili tüm kesimlere teşekkür etti. Başkan Güler ayrıca yarışmaya katılan kulüp üyelerinede yarışmaya katılarak Seydişehir’i başarıyla temsil etmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.
Yukarıdaki adı geçen Trap yarışmaları neymiş şöyle bir ansiklopedileri karıştıralım dedik. Huyum kurusun bir spor dalı hakkında yazı yazarken o spor dalının tarihçesini ve kurallarını da yazmak isterim. Trap dar atış menzili kare biçiminde belirlenmiş birbirinden 3.20 metrelik uzaklıkta beş poligondan oluşan 15 metre uzağa poligon için üç tane olmak üzere onbeş trap aleti yerleştirilmiştir. Her poligonda üzerine fişek ve gerekli malzemenin konulabileceği bir masa bulunur.
Diğer bütün detayları yazarsak sayfamız yetmez. Her sporun bir kuralı vardır. Öyle tüfeği eline al rastgele ateş etmek yok. Bur kurallar elene elene günümüze kadar gelmiş yerleşmiş ve kayıtlara geçmiş. Spor yaparken kurallarını unutmamak lazım. Her şeyin başı sevgi derler. Sporun başıda onu sevmektir.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim