• İstanbul19 °C
  • Ankara20 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

SPORLA İÇ İÇE

08 Mayıs 2017 Pazartesi 08:40

Yazılarımın bir çoğunda spor yapında hangi alanda olursu olsun diye önerilerde bulunurum. Geçen haftaki gazetemizin ikinci sayfasında yine sporla ilgili güzel bir haberimiz vardı. Gelin o haberi yeniden okuyup yorumlarda bulunalım.

             Manavgat Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği Trap atışı yarışmalarına katılan Seydişehir Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü Başkanı arkadaşımız Soner Güler birinci olurken yine Seydişehir’li sporcumuz Ekrem Doğan ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Huğlu’lu Sporcu Mehmet Tüfekci aldı.

             Üçyüze yakın atıcının katıldığı trap atışı yarışmalarına katılarak büyük başarı elde eden Seydişehir Atıcılık Spor Kulübü Başkanı ilgili tüm kesimlere teşekkür etti. Başkan Güler ayrıca yarışmaya katılan kulüp üyelerinede yarışmaya katılarak Seydişehir’i başarıyla temsil etmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

             Yukarıdaki adı geçen Trap yarışmaları neymiş şöyle bir ansiklopedileri karıştıralım dedik. Huyum kurusun bir spor dalı hakkında yazı yazarken o spor dalının tarihçesini ve kurallarını da yazmak isterim. Trap dar atış menzili kare biçiminde belirlenmiş birbirinden 3.20 metrelik uzaklıkta beş poligondan oluşan 15 metre uzağa poligon için üç tane olmak üzere onbeş trap aleti yerleştirilmiştir. Her poligonda üzerine fişek ve gerekli malzemenin konulabileceği bir masa bulunur.

                Diğer bütün detayları yazarsak sayfamız yetmez. Her sporun bir kuralı vardır. Öyle tüfeği eline al rastgele ateş etmek yok. Bur kurallar elene elene günümüze kadar gelmiş yerleşmiş ve kayıtlara geçmiş. Spor yaparken kurallarını unutmamak lazım. Her şeyin başı sevgi derler. Sporun başıda onu sevmektir.

Bu yazı toplam 941 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim