• İstanbul20 °C
  • Ankara14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SU VE ATIKSU BORCU OLANLARA BÜYÜK KOLAYLIK
17 Haziran 2017 Cumartesi 09:32

SU VE ATIKSU BORCU OLANLARA BÜYÜK KOLAYLIK

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 7020 Sayılı Kanun gereği su borçlarının yeniden yapılandırılmasına dair yaptığı açıklamada, KOSKİ müşterilerinin bu fırsatı iyi değerlendirerek tüm borçlarını sağlanan kolaylıkla bitirebileceği uyarısında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerine büyük bir kolaylık daha sağlıyor. Geçtiğimiz yıl 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında borçlu mükelleflere yönelik 6736 Sayılı Kanunla yapılandırmaya giden KOSKİ Genel Müdürlüğü, bu yıl da 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un 27 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle bir kez daha harekete geçti. Su veya atıksu borcu olanlar Kanun’un ilgili maddeleri uyarınca ödemede taksit imkânına kavuştular. 5 Haziran 2017’de başlayan müracatlar için son tarih ise 30 Haziran 2017.

MÜKELLEFLERE TAKSİTLİ ÖDEME TERCİHİ

Konu ile ilgili KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “Söz konusu kanun gereği su ve atıksu borcu bulunan abonelerimize borçlarını yeniden yapılandırması hususunda imkân sağlanmıştır. Buna göre, müracaat edilmesi halinde, vadesi 31 Mart 2017 tarihi öncesi su ve atıksu borçlarınız yeniden yapılandırılacaktır. Abonelerimiz dilerse, yapılandırılmış borçlarını 36 ayda 18 taksite kadar ödeyebilirler. Yapılandırmaya müracaat edilmesi ve taksitlerin düzenli ödenmesi halinde, herhangi bir idari ve hukuki işlem yapılmayacaktır.

KOSKİ’DEN BÜYÜK FIRSAT

Yapılandırmadan yararlanılması durumunda, varsa hesaplanan gecikme cezası, gecikme zammı, zam ve cezaların yerine, ilgili dönemlerde geçerli olan Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları uygulanacaktır. Yapılandırılan borçların peşin veya taksitli olarak ödenmesi mümkün olacaktır. 7020 Sayılı Kanun’la getirilen bu düzenlemeyi KOSKİ müşterilerimiz iyi değerlendirmelidir. Bu düzenleme, müşterilerimizin tüm borçlarından kurtulması için büyük bir fırsattır.

SON BAŞVURU TARİHİ 30 HAZİRAN

Su ve atıksu borçlarını 7020 sayılı Kanun’un ilgili maddelerinden yararlanarak yeniden yapılandırmak için, T.C Nüfus Cüzdanı ile birlikte en yakın KOSKİ şubesine müracaat edilmesi gerekmektedir. Birikmiş su ve atıksu borçlarının yapılandırılmasına yönelik büyük bir imkân sunan ve abone lehine pek çok uygulama getiren söz konusu düzenlemeden faydalanılması, abonelerimizin menfaatine olacaktır. Kanunun verdiği bu imkânlardan yararlanmak için son başvuru süresi 30 Haziran 2017 tarihi mesai saati bitimi olup, müracaatlar 5 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştır.”

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim