• İstanbul15 °C
  • Ankara11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suğla Anadolu Tarım Meslek Lisesi bölgenin yükselen değeri
25 Şubat 2017 Cumartesi 11:07

Suğla Anadolu Tarım Meslek Lisesi bölgenin yükselen değeri

Seydişehir Suğla Anadolu Tarım Meslek Lisesi bölgenin ve ülkemizin en gözde okulu olma yolunda hızla ilerliyor.2011 yılında eğitim öğretime başlayan ve geçen yıl kendi 97000 m2 lik kampüsüne taşınan Tarım Meslek Lisesi 16 derslikli binası ,200 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve 6 adet atölyesi ile ülkemizde sayılı açılan Tarım Meslek Liseleri içerisinde yer alıyor. Okulda Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Alanı ile Tarım Alanı üzerine eğitim verilmekte. Okulda şu anda 13 kız 180 erkek öğrenci eğitim görmekte. Öğrencilerin %60 ı Seydişehir dışından ilçemize gelen öğrenciler.

Okulda Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Alanında kullanılmak üzere tam teşekküllü Hayvan Hastanesi kurulmuştur.2017 Mart ayı itibari ile eğitim ve öğretimde kullanılacaktır. Bu cihazlar bölgemizde bulunan en kapsamlı cihazlardır.

*Röntgen *CR Görüntüleme Cihazı*Anestezi Cihazı ve ünitesi *Kan Test Cihazı*Tam Kan Test Cihazı*İdrar Test Cihazı*Ultrason Cihazı*Mikrobiyoloji Ünitesi*Ameliyat Setleri*Acil Servis Ünitesi ve ekipmanları bulunmaktadır.

Okulda Tarım Alanında kullanılmak üzere Türk Traktör fabrikası tarafından hibe edilen New Holand marka 100 BG traktör ve Tarım bakanlığı tarafından desteklenip hibe alınan tarım makinaları okula bağış olarak kazandırılmıştır. 3 ay içerisinde bağış ve hibe olarak kazandırılan ekipmanlarınyaklaşık değeri 300 bin liralık malzeme kazandırıldığı belirtildi.

Okul Müdürü Ömer DİNÇSOY göreve 4 ay önce başladığını ve ilk önce Okulumuzun Tarım ve Hayvan Sağlığı alanında kullanılacak olan makine , cihaz ve ekipmanları tamamlamak için uğraştıklarını belirtti. Her yatırımı bakanlıktan beklemediklerini ve bazı özel sektör ve imalatçı firmalarla yazışarak hibe olarak ‘’ Meslek Lisesi Memleket Meselesi ‘’ projesi kapsamında destek aldıklarını belirtti. DİNÇSOY Tarım Meslek Lisesinin ülkemizin sayılı okullarından biri olduğunu ve bölgemizin tarım ve hayvancılık sektörünün yetişmiş elaman ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Yine okul bünyesinde tarım alanına tam teşekküllü Toprak analiz ve araştırma ünitesi kuracaklarını belirtti. Bu kurduğumuz üniteleri hem eğitimde hem de bölgemiz halkının hizmetinde kullanacaklarını söyledi. Okulumuz içerisinde yer alan 87000 m2 arazi çerisinde , organik tarım yetiştiriciliği , meyvecilik ve aromatik bitki yetiştiriciliği konusunda çalışmalar yaparak bölge halkına örnek olabilecek çalışmalar yapacaklarını da belirtti.

Bu konuda Başta Orman Bakan Yardımcımız Harun TÜFEKÇİ , Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Serkan BENLİCE . Eski Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Hüseyin ACIR , Kaymakamımız Aydın ERDOĞAN , Seydişehir Belediye Başkanımız Mehmet TUTAL ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa YILMAZ , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tahir KİBAR okulumuzun gelişmesi noktasında her türlü desteği vermektedirler.Dedi.

Bu haber toplam 1667 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim