• İstanbul20 °C
  • Ankara14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarihi ve Doğal Güzellikleri İle Seydişehir' e Hayran Kaldılar
14 Temmuz 2021 Çarşamba 13:24

Tarihi ve Doğal Güzellikleri İle Seydişehir' e Hayran Kaldılar

AK Parti Seydişehir İlçe Başkanlığı Sosyal İşler Birimi'nin düzenlediği organizasyon Seydisehir tarihi ve kültürüne yolculuk yapıldı

Araştırmacı Tarihçi M. Kemal Erdem in anlatımları ile katkıda bulunduğu organizasyon da Vasada Antik Kenti, Şeydi Şifa Termal Tesisleri, Adile Baysal Kültür Sanat Evi, Kuğulu Park, Seyyid Harun Veli Camii, Şeyh Hacı Abdullah efendi türbesi ve evi, Hafız Mustafa Efendi ve Derviş Alı Ağa çeşmesi ve Derviş Ali Ağa nin mezari ziyaret edildi.

Organizasyon sonrası konuşan M.Kemal Erdem şunları söyledi:

"İlçemiz bereketli coğrafyasi nedeni ile her dönem gözde bir yerleşim yeri olmuş.
Roma imparatorluğu döneminden kalan Vasada Antik Kenti bu geçmişe dair halkımızın ziyaret edebilecekleri yerlerin başında geliyor.
Daha sonraları ise Seydişehir'e Anadolu ve Balkanlar da bir şeyh tarafından kurulmuş tek şehir unvanını kazandıran Seyyid Harun Veli Hazretleri ve ilçemizde 70 yıl Müderrislik yapan  Şeyh Hacı Abdullah efendi sayesinde Seydişehir bu kez de tasavvuf merkezi olarak cazibesini devam ettirmiş.
Gerçeklestirdigimiz organizasyon vesilesi ile  Şeyh Hacı Abdullah efendinin evi, Hafız Mustafa Çeşmesi ve yaptırdigi çeşme ile tanınan Derviş Ali Ağa nin mezarını da ekleyerek unutulmaya yüz tutan bu tarihi değerleri  de hatırlatmış olduk

Bu organizasyon ile hemşehrilerimize ve  özellikle genç nesillere ilçemizin  önemini aktararak,  geçmiş ve gelecek arasında bir köprü olmayi , böylece  tarihi anlamda bilinçli bir neslin oluşmasına öncülük etmeyi gaye edindik. Bu vesile ile  geçmişimize karşı vefa borcumuzu da ödemeye çalışacağız

İlçemiz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek yaptığımız  bu organizasyonu inşallah ilerleyen dönemlerde de devam ettirmeyi hedefliyoruz.

Böyle bir organizasyona öncülük ettikleri için de AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay'a Sosyal İşler Birim Başkanı Emine Öğüt ve emek veren herkese şahsım ve ilçemiz adına teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 274 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim