• İstanbul13 °C
  • Ankara11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TESKOMB OLAĞAN GENEL KURULU YÜKSEK KATILIMLA YAPILDI
23 Ocak 2017 Pazartesi 13:04

TESKOMB OLAĞAN GENEL KURULU YÜKSEK KATILIMLA YAPILDI

Esnaf Kredi ve Kefalet kooperatifi 2016 yılı mali yılı genel kurulu toplantısı yüksek katılımla yapıldı.

Divan başkanlığına Esnaf Kredi Kefalet Konya birliği başkanı Mehmet Baybağan’ın ve üyeliklerinin. Esnaf ve Sanatkârla odası başkanı İbrahim Aypar, Şoförler odası başkanı Hasan Ünvar getirildiği Seydişehir Halk bankası şube müdürü Selahattin Arık ve kooperatif üyelerinin katıldığı genel kurulda oy çokluğu ile 2016 mali bütçesi onaylandı.

Açılış konuşmasını yapan Esnaf Kredi ve Kefalet kooperatifi başkanı Muzaffer Çatal, “Yönetim olarak çalışmalarımız ortaklarımıza daha ucuz faizli kredi kullandırmak ve kredi geri dönüşlerinin çok sağlıklı bir şekilde olmasını temin etmektir. Kooperatifimiz üyelerimizin kullandığı kredilerin geriye dönmesinde başarılı düzgün ve en yüksek kredi veren birinci sınıf kooperatifleri arasındadır” dedi.

Bu başarı tüm kooperatif üylerinin başarısıdır diyen başkan Muzaffer Çatal, 2016 yılı içerisinde 71 esnaf ve sanatkar ortağımızın 1.768.000 TL sıfır faizli kredi kullandırdı. Faizsiz kredi 2017 yılı içerisinde de kullandırıma açılmasını arzu ediyoruz. 2016 yılı içerisinde hükümetimiz tarafından kooperatifimize 6.550.000 TL plasman tahsis edilmiş olup tahsis edilen meblağlarla birlikte 385 ortağımıza 18.449.249 TL kredi kullandırarak toplam 711 adet ortağımıza 33.487.560.57 TL kullandırmış olduk” şeklinde konuştu

Esnaf Kredi ve Kefalet’in toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurulunda konuşana Esnaf Kredi ve Kefalet başkanı Mehmet Baybağan’ın, “Seydişehir Esnaf Kredi ve Kefalet’in rakamlarda da görüldüğü gibi güzel bir çalışma yılı geçirdiği takipte herhangi bir yükselmenin olmadığı ve esnafımıza hizmette kapısını kapatmadığı görülüyor” dedi.

Baybağan, kooperatif olarak çalışıp da işsiz kalanlarda olduğu gibi esnafımıza da işsizlik sigortası sağlanması, sicil affın getirilmesi ve sıfır faiz kullanma sistemine geçilmesi çalışmalarının yapıldığı müjdesini verdi.

Esnaf Kredi ve Kefalet kooperatifi başkanı Muzaffer Çatal, mali kurulda 2016 yılı bütçe aklanmasından sonra üyelerine yaptığı teşekkür

konuşmasında; “Kooperatifimizin Seydişehir Esnaf ve Sanatkarımıza verdiği bunca başarılı hizmetlerinden dolayı bizden desteklerini esirgemeyen bölge birliği başkanımız Mehmet Baybağan’a, Halk bankası müdürümüz Selahattin Arık ve personeline çok teşekkür ederiz. 2017 yılının ülkemizin bir an önce huzur ve sükunete kavuşmasını esnaf ve sanatkarımızın yüzünün güldüğü ve kazancının bol olduğu yıl olmasını temenni eder toplantımızın camiamıza hayırlı olmasını dilerim”

Bu haber toplam 979 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim