![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![THK öğrencilere model uçak kursu açtı](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/2772.jpg)
THK öğrencilere model uçak kursu açtı
Türk Hava Kurumu (THK) Seydişehir şubesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İsmet Şen Ortaokulu öğrencilerine ücretsiz model uçak kursu açtı.
Okulun sosyal bilgiler öğretmeni kurs hocası Mustafa Öner, okul salonunda verilen model uçak yapım kursu 14 kişilik guruplar halinde planlandığı öğrencilere sertifika verilip bir üst kursumuz olan flome (orijinal) model uçak yapımına geçileceğini söyledi.
Kursun 15 Nisan’a kadar süreceğini kaydeden Öner, ‘’Kursumuza bütün öğretmen arkadaşlarımız da katılıyor. Malzemeleri THK karşıladı. Kurs sonunda uçuş şenliği düzenleyeceğiz.’’ dedi. THK Şube başkanı Enes Acar, Öğrencilere havacılığı sevdirmek için okullarda kurslar verildiğini ifade ederek, " Kurslar ile gençlerimize teknik bilgiler sağlıyoruz. Ayrıca model uçak kursları vererek yeteneklerini geliştiriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz hobi kazanarak zararlı alışkanlıklardan korunmuş oluyorlar’’ dedi.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim