• İstanbul32 °C
  • Ankara35 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

TORKU milli markamızdır

12 Kasım 2018 Pazartesi 08:47

 

Pancar Ekicileri Kooperatifine bünyesinde mükemmel işler başararak, Türk halkının gönlünde kısa sürede taht kuran, bunun yanında yurt dışında da önemli bir Pazar elde eden TORKU markasının son günlerde birilerini ciddi anlamda rahatsız ettiği belli.

Sosyal medyada ki videonun birileri tarafından özellikle ve kasıtlı olarak paylaşılması, bu işin sanki bilerek ve kasten yapılmış olduğunu gösteriyor.

Konya Şeker’ in ürettiği markalar ve bu markaların başında yer alan TORKU uzun süredir rakip üreticileri rahatsız ediyor.

Doğal ve her ürününün kaliteli olması bunun sonucu olarak da halkın yoğun ilgi göstermesi rakip firmaların ürünlerinin satışını düşürmeye başladı.

Bunun sonucu olarak da kasıtlı ve bilerek karalama kampanyaları başlatıldı. Konuyu araştırmadan karalama kampanyasını tercih etmelerinin asıl nedeni bu.

Beni asıl üzen taraf ise Konya merkezli sosyal medya hesapları ve sosyal medya gruplarının da bu videoyu paylaşması oldu.

Milli markamız TORKU ya kasıtlı ve ciddi bir ihanet ve bu ihanete ortak olan Konyalı hemşerilerimiz var. Lütfen ihanete biz ortak olmayalım.

ÜRETİM-ÜRETİM

Son günlerde yaşanan krizin asıl sebebinin yerli üretimin azalması olduğu artık her kesim tarafından biliniyor.

Konya Şeker ısrarla üretmeye devam ettiği için hedef gösteriliyor.

Burada Devlete çok önemli görevler düşüyor. Yerli üretim yapan firmalar ve markalarını korumak için vakit geçmeden gerekli adımları atmalı.

Elbette yerli ürünlerimiz asla kaliteden taviz vermeyecek, bu şart, ama Devletin de yerli ürün ve markaları da koruma altına alması gerekiyor.

Sosyal medya da TORKU ürününe kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatılmasına derhal soruşturma açılmalı, suçlulara da en ağır cezalar verilmeli.

Devlet kendi markalarımızı ve ürünlerini koruma altına almaz ise, yerli üreticiler yavaş yavaş üretimden çekilmek zorunda kalır.

Bu durum da beraberinde kısa süre önce yaşanan sıkıntıları daha da had safhaya çıkararak bizi dışarıya bağımlı hale getiri ki, asıl felaket işte o zaman başlar.

Unutmayalım, Konya Şeker'in bir kuruluşu olan TORKU 100 binden fazla insanın evine ekmek götürmesine vesile oluyor.

Seydişehir-Çumra-Karapınar-Altınekin-Hadim-Derbent-Cihanbeyli gibi ilçelerde insanlar TORKU sayesinde ürünlerine çok iyi fiyata alıcı uluyor, bu sebeple sayıca ciddi oranda istihdam oluştuğu gibi, Ülkemizin son yıllarda kanayan yarası olan köyden kente göçü önleyerek sosyal bir sorumluluğu da yerine getiriyor.

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin kısa sürede bu kadar büyümesi elbette Başkan Recep Konuk ve ekibinin sayesinde gerçekleşmiştir.

TORKU' nun ürünlerini kimse almak zorunda değil, zaten ürün kalitesi olmasa kısa sürede bu kadar ilgi görmezdi. Lütfen şu konuyu da gözden kaçırmayalım, Konya Şeker İller arası ve köy yollarına milyonlarca fidan dikti. Kent ormanları oluşturdu. Sırf bu yüzden bile TORKU ya sahip çıkmak gerekir.

Diğer yandan Spor camiasının zor günlerinde de Başkan Recep Konuk sahip çıktı. Çiftçiyi borçtan kurtardı, köyden kente göçü önledi marka oldu.

Kısaca TORKU ülkemizin markasıdır, güvenerek alabiliriz, kıskananlar, ötelemek ve yok etmeye çalışanlar mutlaka olacaktır, kötü niyetlilere karşı kendi ürünümüz,

MİLLİ MARKAMIZ TORKU ya ve değerli başkanı Recep Konuk’ a sahip çıkalım.

Bu yazı toplam 563 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim