• İstanbul29 °C
  • Ankara32 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

TORKU ‘ nun lezzeti doğallığından

03 Aralık 2018 Pazartesi 09:17

Karamsarlık ve teslimiyet milletimizin hiçbir zaman kaderi olmadı. Ümitlerin tamamen tükendiği anda yoktan bu ülkeyi atalarımız nasıl var etti ise, bugünde yaşadığımız sıkıntıları aynı azim ve kararlılıkla aşacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın.

Bunu sağlamanın en önemli yolu üretimden geçiyor, Dünya üzerinde tüketilen ne varsa hepsini üretmeliyiz, sadece üretmek yetmez, ürettiğimiz yerli ürünleri tercih etmeliyiz ki yerli üretim her geçen gün büyüsün, sadece ülke içine değil, Dünya ya da ihracat yaparak gayri safi milli hasılaya katkı sağlamalıyız.

Çocukluğumuzda kulaklarımızda çınlayan “Yerli Malı Yurdun malı, her Türk onu kullanmalı” sloganına belki de en fazla ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz.

Ülkemizde yaşayan her bireyin şunu çok iyi bilmesi gerekiyor;

“Bağımsızlığımıza kastedenlerin düşüncesi önünde ve sonunda değişmeyecek”

Özellikle bu günlerde bağımsızlığın anlamını çok iyi bilmeliyiz. Üzerimize ne düşüyor ise eksiksiz yerine getirmek için mücadele etmeliyiz.

Bağımsızlığımıza özellikle de birliğimize yapılan açık veya örtülü, içten veya dıştan yapılan her türlü saldırının bugün de artarak devam ettiğinin bilincinde olmalıyız.

Dün, masa başında cetvelle çizilmiş haritalarla küresel mühendislik hesapları yapanların, bugün de aynı hesapları yaptığını bunun için de içerideki dışarıdaki işbirlikçileri ile birlikte hareket ettiğini asla unutmamalıyız.

İç ve dış düşmanların heveslerini kursaklarında bırakmak için,

ÜRETMELİYİZ, ÜRETMELİYİZ, ÜRETMELİYİZ

TORKU ‘ nun LEZZETİ DOĞALLIĞINDAN

“Lezzetini doğallığından, bereketini ise toprağından alır. Topraktan çatala kadar uzanan serüvenimizde, Anadolu’nun bilgeliğini ve imece kültürünü hissedersiniz.

Et ve et ürünlerinden, süt ve süt ürünlerine; unlu mamullerden, şeker ve şekerlemelere; çikolatalardan, dondurulmuş ürünlere; bitkisel yağlardan; meyve sularına; sirke ve soslardan, bulgur ürünlerine ve son olarak da bakliyat ürünleri ile en geniş ürün yelpazesi ile biz Anadolu’yuz, der; TORKU”

İçimizden biri, Tohumdan çatala çiftçimizin emeği, sofralarınızın bereketi. Her alanda üretenden tüketene aracısız lezzet sunan, sağlık ve DOĞALLIK transferi ifadelerinin aynen yansımasıdır ifadelerine katılmamak mümkün mü?

TORKU DOĞRUDAN DÖNER

Hafta içi Çarşamba günü Torku doğrudan Döner Lokantaları, Karaman, Konya Mevlana Caddesi, Konya Zafer ve Ankara Mithatpaşa Caddesi’nden sonra Konya Yapıcı İş Merkezi Şubesi açılışına katıldım.

Açılış öncesinde Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan vekili Yavuz Kayhan ile yaptığım sohbette, Yakın zamana kadar Ankara Cebeci Şubesiyle birlikte Torku Doğrudan Döner Lokantalarının sayısı giderek artacağını ve Türkiye de marka olacağını söyledi.

Torku Doğrudan Döner Lokantaları, Tüm şubeleri aynı özelliğe sahip olacak şekilde konsept lokanta olarak tasarlanmış, ferah, rahat ve nezih bir ortamda yemeklerini zamana yayarak yemek isteyenlere servis döner seçeneği sunarken zamanı kısıtlı olanlara da hızlı yemek yiyebilecekleri ekmek-dürüm arası döner seçenekleriyle hizmet veriyor.

Her geçen gün yeni bir ürün ve tesis ile Ülkemize hizmet verme gayreti içinde olan Konya şeker’ in yatırımlarını zaman zaman takip edemiyoruz.

Yerli ve doğal ürünlerin halka sunulmasında şüphesiz en büyük emek Başkan Recep Konuk ve ekibine ait. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bizlere düşen de yerli ve milli olan Torku’ nun ürünlerine destek olmaktır.

Biliyorum ki;

TORKU ‘ nun lezzeti doğallığından geliyor.

Bu yazı toplam 1102 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim