• İstanbul11 °C
  • Ankara6 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Tüfekci, Tutal, ve Konurer, e iş düşüyor

09 Nisan 2018 Pazartesi 08:52

Seydişehir son yılların en önemli geçiş noktalarından biri olan, Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu bölgesini en kısa yoldan Akdeniz bölgesine ulaştıran birinci sınıf devlet yolunun en önemli geçiş güzergahı üzerinde.

İnşaatı devam eden Alacabel tünelinin yanısıra Tınaztepe tünelinin de iptal edilen ihalesi bir aksilik çıkmaz ise kısa bir süre sonra yenilenecek. Böylece Seydişehir’ in önemi bir kat daha artacak.

Diğer yandan Seydişehir-Manavgat arası da kısım kısım bölünmüş yol olarak yapılıyor. Genel anlamda yolda bir sıkıntı yok.

Yerleşim birimlerinin ekonomik kültürel ve sportif yönden üst seviyelere çıkarılması başta siyasilere, yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına ve iş adamlarına düşer.

Bilindiği üzere Seydişehir son yollarda ticari anlamda kan kaybediyor, hangi esnaf ve iş adamının yanına gitsek aynı serzeniş ile karşılaşıyoruz. “İŞLER İNANILMAZ DURGUN”

Belediye Başkanı son aylarda ilçeye yeni yatırımların yapılması için gayret sarf ediyor, bunların başında çorap ve gömlek fabrikalarının açılma aşamasına gelmesi, Termal tesis için temel atması ve akabinde iki işadamının otel yapmak için arsa alması.

Bütün bunlar oldukça önemli ancak yetersiz olduğu da aşikar. Yaz aylarının başında olduğumuz bu günlerde ilçe de ticari hayatı canlandırmanın yolları aranmalı.

Bunun için de Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve AK Parti ilçe başkanı Mustafa Konurer’ e önemli görev düşüyor.

Gerek Bakan Yardımcısı Tüfekçi, Gerek Belediye Başkanı Tutal ve gerekse İlçe Başkanı Konurer’ in ilçenin kalkınması için her konuda gayret sarf ettiklerini biliyor ve takdir ediyorum.

Ancak benim şimdi bahsedeceğim diğer yollar sağlık, turizm ve ticaret açısından Seydişehir için son derece önemli.

BİRİNCİ YOL

Seydişehir’ i Cevizli, Süleymaniye, Bademli, Cevizli, Kuyucak, Değirmenlik, Salihler, Gümüşdamla, Şahap, Günyaka ve Karakışla mahallerine ulaştıran yol.

Bu yerleşim birimleri kış aylarında 25.000 yaz aylarında ise zaman zaman 100.000 insanı barındırıyor.

İKİNCİ YOL

Reze Beli yolu, bu yol başta Derebucak ilçesi ile Durak, Uğurlu. Çamlık. Gencek, Göynem, Pınarbaşı, Tepearası, Zekeriya, Huğlu, Çetmi, mahallelerine ulaştıran yol. Bu yerleşim birimlerinde kış aylarında 7 bin yaz aylarında ise gurbetçilerin gelmesiyle 40 bin nüfusu barındırıyor.

ÜÇÜNCÜ YOL

Kızılcaköy üzerinden Üzümlü Mahallesine giden yol. Üzümlü ve civarında bulunan yerleşim birimleri de yaz ayarında önemli bir nüfusu barındırıyor.

TÜFEKCİ, TUTAL VE KONURER sizlere iş düşüyor

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bahsi geçen üç yol güzergahında bulunan yerleşim birimlerinden Seydişehir' e yoğun bir ticaret, sağlık ve ziyaret trafiği yaşanıyor.

Bahsi geçen üç ayrı yolun en kısa sürede araç gidip gelecek şekilde onarılması gerekiyor. Bunun için Sivil toplum kuruluşları ve İş adamlarına önemli görev düşüyor.

Sivil toplum kuruluşları ve İş adamları konuyu Tüfekci, Tutal ve Konurer’ e aktarmalı ve yolların onarılması için ısrarcı olmaları gerekiyor.

Diğer yandan, yolların onarılması sağlık için de gerekli. Yaz aylarında bu bölgelerde kene ısırması, yılan ve akrep sokma vakaları çok görülüyor.

Devletin kesim izni verdiği bölgelerde yapılan ağaç kesimlerinde ve ot biçimleri sırasında meydana gelen yaralanmalar sebebi ile en kısa yoldan hastaneye ulaşılmalı.

İşin özü bu yolların acilen onarılması gerekli.

Bu sebeple¸ TÜFEKCİ, TUTAL ve KONURER’ e iş düşüyor.

Bu yazı toplam 735 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim