• İstanbul26 °C
  • Ankara19 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Üniversitede yeni dönem

07 Ocak 2019 Pazartesi 09:03

 

Öncelikli olarak, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cem Zorlu’ ya görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

24. dönem Konya Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Zorlu, Selçuk Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. İslam Tarihi dalında doçent, 2007 yılında da profesör olan, Almanya, Mısır, Ürdün, Azerbaycan'da eğitim öğretim faaliyetlerinde bulundu. İÜ İlahiyat Fakültesinde bir yıl süreyle Dekan olarak görev yapan ve yayınlanmış 6 kitabı bulunan, çok iyi düzeyde Arapça, iyi düzeyde Almanca ve İngilizce ile az düzeyde Farsça bilen Cem Zorlu’ nun başarılı olacağına inanıyorum.

UNUTMAYALIM

Bir memleketin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmesinin en önemli etkeni üniversite ve bu üniversitede ki öğrenci sayısıdır.

Üzülerek ifade ediyorum, Seydişehir yakın zamana kadar bu konuda ciddi sıkıntılar yaşadı. Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okuluna atanan idareciler ellerini taşın altına koymadılar.

Hatta “Seydişehir’ in ekonomisi beni ilgilendirmez” İfadesini bile kullanmaktan çekinmeyen Dekan’ a görev verilmesi içimizi hala acıtıyor.

Yetersiz idareciler, Üniversitesini büyütme çabasında olan, başarılı bulduğum Rektör Prof. Doktor Muzaffer Şeker’ i bile yanılttı.

İLAVE BÖLÜMLER AÇILMALI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Bünyesinde açılan iki yeni bölüme öğrenci alındı.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı itibari ile Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümüne 60 öğrenci, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümüne de 40 öğrenci alınarak eğitimlerine başladı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi inşaatı tamamlanıncaya kadar hemşirelik bölümü öğrencileri eğitim ve öğretimlerine Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi bünyesinde devam edecek.

KAMİL AKKANAT’ a TEŞEKKÜR

Sağlık Bilimleri Fakültesi inşaatını iş adamı Kamil Akkanat yaptırıyor. Sayın Akkanat’ ın Seydişehir’ e her geldiğinde okul inşaatını bizzat ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldığını ve yakından takip ettiğini biliyorum.

Çok büyük bir aksilik olmaz ise okul inşaatı bu yıl tamamlanacak, Hemşirelik bölümü öğrencileri de 2019-2020 yılı eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte kendi okullarında eğitimlerine devam edecek.

Necmettin Erbakan Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cem Zorlu’ nun gayretleri ve talimatları ile, Belediye Başkanı, Siyasi İrade ve Üniversite yöneticilerinin çalışmaları ile Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesinin kalan bölümlerinin de önümüzdeki yıl eğitime açılacağına, ayrıca Sağlık Bilimleri Fakültesinin de çok kısa sürede beklenenden daha fazla büyüyeceğin inancım tam.

Yeni bölümlere alınacak öğrenciler, mevcut öğrenciler ile birlikte Seydişehir ekonomisine büyük katkı yapacaktır.

Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu’ nun milletvekilliği döneminde Seydişehir’ e ve sorunlarına karşı bakış açısını ve yakından ilgilendiğini, çözüm noktalarında üstün gayret gösterdiğini biliyorum.

Rektörlük görevinde de aynı hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyorum.

Bu yazı toplam 671 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim