• İstanbul13 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatan Partisi Milletvekili Adaylarından ziyaret
09 Haziran 2018 Cumartesi 13:54

Vatan Partisi Milletvekili Adaylarından ziyaret

Vatan Partisi Konya Genç Milletvekili adayları, Onur Özcan ve İbrahim Toraman seçim çalışmaları kapsamında gazetemize ziyarette bulundu.

Vatan Partisi’nin 208 genç milletvekili adaylarından biri olan Vatan Partisi Öncü Gençlik Başkanı ve Konya Milletvekili adayı Onur Özcan gazetemize verdiği demeçte “ Türkiye’miz Kurtuluş Savaşı’na benzer olağanüstü koşullardan geçmekte. Olağanüstü koşullarda ancak olağanüstü çözümler ile başarıya ulaşılır. Sistem partileri çözümsüzlük içerisinde. Ekonomik krize ve terörle mücadeleye dair programları yok. Ancak Vatan Partisi, Milli Hükümet Programı ile Türkiye’nin sorunlarını çözmek için hazır. İşçimizle, çiftçimizle, üreticimizle kucaklaşarak yeniden üretmedikçe ekonomik refaha erişemeyiz. Bugün PKK terörü, bölge ülkeleri ile anlaşma içerisinde ve silahlı mücadele ile başarıya ulaşır. Yeniden açılım sözleri, ana dilde eğitim söylemleri emperyalizmin planlarına kılıf uydurmaktır. Bu zor koşullarda, Atatürk gibi düşünüyoruz ve Atatürk gibi başarmak için milletimizden yetki istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Konya’nın en genç milletvekili adayı ve Selçuk Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı İbrahim Toraman ise “ Tarih boyunca Türk Gençliği, zor zamanlarda görev almaktan hiçbir zaman kaçınmamıştır. Kurtuluş Savaşı’nda nasıl ki Tıbbiyeli Hikmet Sivas Kongresi’nde Mustafa Kemal’e, mandacılığı kabul ederseniz, sizin de karşınızda oluruz dedi ise bugünün Tıbbiyeli Hikmetleri olarak bizlerde, tam bağımsızlık şiarı ile mücadele etmekten geri adım atmayacağız. Bugün baktığımızda, Türkiye’nin sorunlarına sistem içi çare arayan, milleti kutuplaştıran ve vatan savaşını tutarsızlıklar ile yürütmeye çalışan bir iktidar var. Muhalefet partileri ise PKK’nın sözcüsü HDP ile birleşerek iktidar hesapları yapmakta ve emperyalizmin dayatmalarına boyun eğmekte. İki tarafta Türkiye’nin sorunlarına çözüm getirecek programa sahip değil. Bizler Vatan Partisi olarak milletimiz tutarsızlıklar ile emperyalizm destekli projeler arasında seçeneksiz bırakmıyoruz. Mustafa Kemal’in Türkiye’sini inşa etmek için milletimizden yetki istiyoruz.” diye aktardı.

Kurtuluş Savaşı’nda İzmir’in işgalini dahi saklayan İstanbul basınına karşın, Türk Milletini Milli Mücadele’ye örgütleyerek büyük bir başarı sağlayan Anadolu basınının, bugün de ambargolara karşı gerçeği aktarmakta aynı işlevi gördüğünü söyleyen ve gazetemize teşekkür eden adaylar, çalışmaları kapsamında, Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği’ni, Seydişehir’in esnaflarını ve vatandaşlarını ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretlerde Vatan Partisi’nin Milli Hükümet Programı’nın büyük ilgi gördüğünü belirtti. Çözümlerini anlatmak için çalışmalara devam edeceklerini söylediler.

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim