• İstanbul14 °C
  • Ankara10 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

VE PERDE AÇILDI

12 Ağustos 2017 Cumartesi 13:03

Geçtiğimiz sezon geride kaldı ve yeni bir sezon başladı. 2017-2018 yılı sezonunun tüm yurdumuza hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Geçen sezon yaşanan şiddet eylemlerinin bu sezon son bulması hepimizin dileği. Maçların oynanmadığı hftalar gösterdiki müsabakalar olmadan o haftanın tadı tuzu olmuyor. Maç yorumlarını maç sohbetlerini yapamıyorsun. Bu da gösteriyorki spor insan hayatının olmazsa olmazıdır. İnsan yaşamında hava su ne kadar önemliyse spor da hayatımızda o kadar önemlidir.

             Geçtiğimiz haftalarda şehrimizde çok güzel şeyler yaşandı. Seydişehir Belediyesinin 1-6 Ağustos aylarında düzenledği “Kalkınma Şöleni” Seydişehir’li ve bölgeden gelen binlerce insanı bir araya getirip hoşca vakit geçirmelerini sağladı. Seydişehir Kalkınma şöleni birinci gün Resul Dindar konseriyle başladı ve Konya TV den naklen yayınlandı. Çok kısa bir sürede hazırlanan organizasyon seyircilerimizin büyük bir beğenisini kazandı. Seydişehrimizin cazibe merkezi olan Kuğulu Park artık herkesin ezbere bildiği bir mesire ve şölen alanı oldu.

             Seydişehir’in şöleni hakkında gazetemizin bütün yazarları güzel şeyler yazdılar. Okuyucularımızı aydınlattılar. İnşaallah bu şölenlerin ardı arkası kesilmez bu her sene aynı tarihte aynı saatte yeniden Yapılır.

             Gelelim geçtiğimiz hafta oynanan süper kupadaki olaylara, maçtan sonraki olaylar maçın önüne geçti. Maçtan sonra maçın yorumunu değil şiddeti konuştu.. Bu gidişle Türk futbolunun bir yerlere gidemeyeceğini herkes söyledi. Üç dört tade spor terbiyesi almamış kişiler sahaya iniyor bütün camiayı töhmet altında bırakıyor. Şimdi Konyasıpor takımına beş maç ceza verildi. Sahaya bıçak atanlar hiç bir olmamış gibi aramızda dolaşıyor. Yazık değilmi takımlarımıza beş maç seyircisiz oynamak ne demek bunu onlar idrak edebiliyormu. Beş maçın maddi zararını kim karşılayacak. Tabiiki kulüplerimiz. Geçtiğimiz hafta içinde yapılan toplantılar inşaallah bu şiddetin sonunu getirir.

                2017-2018 yılı sezonunun tüm spor camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şiddetle bir yere varılmaz. Bunu herkes böyle bilsin.

Bu yazı toplam 988 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim