• İstanbul17 °C
  • Ankara15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalıhüyük'te "Genç Çiftçi Projesi"
09 Ocak 2017 Pazartesi 09:23

Yalıhüyük'te "Genç Çiftçi Projesi"

Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında Mustafa ve Azize Ayan çiftine 6 büyükbaş hayvan teslimatı yaptı.

Yalıhüyük Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mevlüt Semerci, yaptığı açıklamada, projeyle kırsal alanlardaki çiftçilerin yaşam şartlarını iyileştirme adına ekonomik gelir desteği sağlandığını belirterek, hayvanların Ayan çiftine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Azize Ayan ise kendilerine destek veren yetkililere teşekkür ederek, "Eşimle birlikte Genç Çiftçi Projesi'ne başvuru yaptık. Şartlarımız uygun görülmüş, altı ay sonra büyükbaş hayvanlarımıza kavuştuk. Çok mutluyuz. İnşallah elimizden geldiği kadar hayvancılığı devam ettirmeye çalışacağız. Devletimize çok teşekkür ederiz." dedi.

 

 

 

Yalıhüyük’te genç çiftçi projesi

KONYA (AA) - Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2016 yılı içerisinde genç çiftçi projesi kapsamında Mustafa ve Azize Ayan çiftine proje dâhilinde 6 büyükbaş hayvan teslimatı yapıldı.

Yalıhüyük Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Mevlüt Semerci, 2016 yılı içerisinde Genç Çiftçi Projesiyle kırsal alanlardaki çiftçilerin yaşam şartlarını iyileştirme adına ekonomik gelir desteği sağlandığını söyledi.

Semerci;’’ 2016 yılı içerisinde genç çiftçi projesi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde İlçemizde sözleşme imzalayan iki adet çiftçimizden bir tanesine proje dâhilinde hayvan teslimatı gerçekleştirildi. ’dedi.

Altı adet büyük baş hayvanına kavuşan Mustafa Ayan ve eşi Azize Ayan(35) Projenin gerçekleşmesinde kendilerine destek veren yetkililerine teşekkür ederek, ’’Eşimle birlikte genç çiftçi projesine başvuru yaptık. Şartlarımız uygun görülmüş altı ay sonra büyük baş hayvanlarımıza kavuştuk. Çok mutluyuz. İnşallah elimizden geldiği kadar hayvancılığı devam ettirmeye çalışacağız. Devletimize çok teşekkür ederiz. (Enver Haykır)

Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim