• İstanbul12 °C
  • Ankara11 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

YAZ SPOR OKULLARI

10 Haziran 2017 Cumartesi 09:13

Seydişehir belediyesi tarafından düzenlenen Futbol ve Voleybol turnuvaları bitti. Kupalar sahiplerini buldu. Şampiyon olanlar sevinirken dereceye giremeyenler de bir sonraki yılın kupa maçları için kafa yormaya başladılar. Turnuvaya katılan bütün takımlara başarılar diledik, dereceye giremeyenlere de üzülmemelerini bir dahaki  sefere daha hazırlıklı olmalarını tavsiye ettik.

             Şimdi yine Belediyemizce düzenlenen yaz spor okulları için çalışmalar başladı. 8 ve 15 yaşları arasındaki çocuklarımız yaz okullarına katılabilecekler. Son başvuru tarihi ise

20 Haziran olarak tesbit edildi. Futbol, Voleybol, Basketbol, Atletizm, Güreş, Judo, Yüzme, Karate dallarında isteyen çocuklarımız eğitilecekler. Futbol kursları Kapalı Spor yanındaki futbol sahasında diğer branşlarda Kapalıspor salonunda yapılacak.

             Çocuklarımız bu fırsatlardan yararlansınlar. Eğitimin yaşı yoktur derler ama spor eğitiminin yaşı vardır. O laf öğrenmenin yaşı olmaz anlamında söylenmiştir. Elbetteki çocuklarımız küçük yaşlarda spor terbiyesini öğrenecekler. Her yaşın yapabileceği bir spor dalı vardır. Ağaç yaşken eğilir atasözü durduk yere söylenmemiştir. İnsan vücudu hangi spora meyilliyse o sporu yapmalıdır.

                Velilerimiz çocuklarımızı  zorlamasın hangi spor dalını istiyorsa onu seçsin. Yaz spor okulları adında da anlaşılacağı üzere yaz günlerinde yapılacak sporlardandır. Tatiller en güzel sporla meşgul olarak geçirilirse bir anlam kazanır. İnsanın spor yapmak uzun günler tatile çıkmaktan daha iyidir. Çocuklarımız yaz spor okullarına kaydolmalarını, boş vakitlerini spor yaparak geçirmelerini diliyorum.

Bu yazı toplam 928 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim