- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı
Yeni bir FAKÜLTE, Yeni bir BÖLÜM
Bir memleketin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmesinin en önemli etkeni üniversitedeki öğrenci sayısıdır.
Seydişehir yakın zamana kadar bu konuda ciddi sıkıntılar yaşadı. Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okuluna atanan idareciler ellerini taşın altına koymadılar.
Hatta “Seydişehir’ in ekonomisi beni ilgilendirmez” İfadesini bile kullanmaktan çekinmeyen yöneticiler geldi geçti.
İşin üzücü yanı bu idareciler özünde çok başarılı olan, sürekli yenilikler ve Üniversitesini büyütme çabasında olan Rektör Prof. Doktor Muzaffer Şeker’ i de yanılttılar.
Bu verimsiz idareciler görevlerinden uzaklaştırılınca Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu kendine gelmeye başladı. Beraberinde de müjdeli haber geldi.
YENİ BÖLÜMLERE BU YIL ÖĞRENCİ ALINACAK
Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Bünyesinde açılan iki yeni bölüme bu yıl öğrenci alınacağı kesinleşti.
2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı itibari ile Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümüne 60 öğrenci, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümüne de 40 öğrenci alınacak.
İşin güzel tarafı, şu an yapımı devam eden Sağlık Bilimleri Fakültesi inşaatı tamamlanıncaya kadar hemşirelik bölümü öğrencileri eğitim ve öğretimlerine Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi bünyesinde devam edecek.
Bilindiği üzere Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Fakülte inşaatını yapacak İş adamı Kamil Akkanat ile sık sık bir araya gelerek gerekli prosedürleri tamamlamış,
Sağlık Bilimleri Fakültesi İnşaatının yapılması ile ilgili protokol, Konya Valisi Yakup Canpolat, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve İş Adamı Kamil Akkanat ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker tarafından imzalanmış,
Protokolde Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesinin isminin Kamil Akkanat Sağlık Bilimleri Fakültesi olması için YÖK nezdinde gerekli girişimlerin yapılacağı da yer almıştı.
Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine Bilgisayar Mühendisliği bölümünün, Sağlık Bilimleri Fakültesine Hemşirelik Bölümlerinin kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Konya Milletvekilleri, YÖK başkanı Yekta Saraç, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Konurer ve Fakülte Dekanı Hüseyin Arıkan’ ın emeği çok büyük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Diğer yandan Prof. Dr. Muzaffer Şeker’ in gayretleri ve talimatları, yerelde ise Belediye Başkanı, Siyasi İrade ve Üniversite yöneticilerinin çalışmaları ile Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesinin kalan bölümlerinin de önümüzdeki yıl eğitime açılacağına inancım tam.
Yeni bölümlere alınacak öğrenciler ile birlikte mevcut öğrencilerin Seydişehir ekonomisine büyük katkı yapacağını biliyorum.
Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’ in Seydişehir’ e bakış açısı için de kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.
- Yorum Ekle
- Arkadaşına Gönder
- Yazdır
- Yukarı
- KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
- Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
- CHP kongresine doğru
- Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
- 600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
- Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
- “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
- BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim